KÜLFÖLDI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁGOK

ÖSSZEÁLLĺTÁS
Angliában tovább menetel a Manchester United, amely ezúltal az Aston Villát győzte le - hazai pályán. Roy Keane a hazai csapat kapitánya 350. meccsét játszotta az United színeiben. Meglepetésre a liverpooli rangadó döntetlent hozott.

Angliában tovább menetel a Manchester United, amely ezúltal az Aston Villát győzte le - hazai pályán. Roy Keane a hazai csapat kapitánya 350. meccsét játszotta az United színeiben. Meglepetésre a liverpooli rangadó döntetlent hozott. Németországban az utóbbi 9 év legnagyobb arányú győzelmét aratta a Bayern a találkozót 9 emberrel befejező Cottbus ellen. Amióta edzőváltás volt a Herthában, sorozatban harmadszor győztek Királyék. Tovább tart a Köln gólínsége, sorozatban tíz egymás utáni meccsen nem találtak játékosai a kapuba. Olaszországban szerencsés győzelmet aratott a Roma, mivel az első félidőben nem adott meg egy 11-est a játékvezető a vendégek számára.

ANGLIA - 27. forduló: Manchester Utd.-Aston Villa 1:0, góllövő: Van Nistelrooy (50.); Arsenal-Fulham 4:1, g.: Lauren (5.), Vieira (15.), Henry (39., 59.), ill. Marlet (10.); Leicester-Derby 0:3, g.: Kinkladze (53.), Strupar (64.), Morris (89.); Liverpool-Everton 1:1, g.: Anelka (72.), ill. Radzinski (52.); Southampton-Bolton 0:0; West Ham-Middlesbrough 1:0, g.: Kanoute (76.); a hazaiaknál Labant a 40. perctől játszott, a vendégeknél Németh Szilárd a 80. percben lépett pályára, Sunderland-Newcastle, g.: 0:1, g.: Dabizas (54.) ; Leeds-Charlton 0:0.

FRANCIAORSZÁG - 27. forduló: Montpellier-Lens 1:2, góllövők: Fournier (88.), illetve Diouf (43.), Pedron (66.); Auxerre-Nantes 2:1, g.: Cisse (20.), Gonzalez (78.), ill. Moldovan (26.); Lorient-Troyes 1:0, g.: Feindouno (61.); Metz-Bordeaux 1:2, g.: Job (37.), ill. Pauleta (74.), Dhorasoo (83.); Monaco-Guinamp 3:1, g.: Nonda (17.-11-esből, 63.), Rothen (45.), ill. Bardon (31.-11-esből); Paris SG-Sedan 3:0, g.: Arteta (24.-11-esből), Alex (83.), Cisse (92.); Rennes-Bastia 2:1, g.: Lucas (45.), Maoulida (57.), ill. Vairelles (32.-11- esből).

NÉMETORSZÁG - 24. forduló: Wolfbsurg-1860 München 1:3, góllövők: Biliskov (53.), ill. Týce (55.), Max (60.), Weissenberger (90.); Karhan a hazaiaknál végigjátszotta a meccset, Rostock-Stuttgart 1:1, g.: Rydlewicz (30.-11-esből), ill. Meira (73.); Bayern-Cottbus 6:0, g.: Pizarro (16., 55.), Scholl (45., 48.), Effenberg (36.-11-esből), Elber (74.); A vendégeknél Mátyust a 45. perben kiállította a bíró, Miriuta a 62. percig játszott, Schalke-Freiburg 3:0, g.: Böhme (16.), Asamoah (38.), Wilmots (40.); Nürnberg-FC Köln 2:0, g.: Caca- (2., 71.); Hertha-Kaiserslauter 5:1, g.: Marcelinho (13.-11-esből, 69.), Goor (37.), Preetz (43., 60.), ill. Klose (45.); A hazaiaknál Király és Dárdai végigjátszották a találkozót, St. Pauli-Mönchengladbach 1:1, g.: Kientz (35.), ill. Van Lent (31.); Demo a vendégeknél a 86. percben lépett pályára, Leverkusen-Dortmund 3:0, g.: Ballack (31.), Ramelow (50.), Neuville (64.), Berbatov (75.); Bremen-Hamburg 0:1, g.:Romeo (74.). A vendéglátóknál Lisztes végigjátszotta a 90 percet.

OLASZORSZÁG - 23. forduló: AS Roma-Perugia 1:0, góllövő: Montella (58.); Chievo-Brescia 1:1, Atalanta-Lazio 0:1, Fiorentina-Lecce 1:2, Venezia-AC Milan 1:4, Piacenza-Parma 2:3, Internazionale-Udinese 3:2, Bologna-Verona 2:1.

SPANYOLORSZÁG - a 27. fordulóból: Real Madrid-Alaves 3:1, góllövők: Guti (45.), Raul (61.), Hierro (79.-11-esből), illetve Witschge (7.); La Coruna-Zaragoza 1:0, g.: Tristan (19.); Valencia-Barcelona 2:0, g.: Rufete (16.), Aimar (63.)Espanyol-Las Palmas 3:1,Vallaloid- Bilbao 2:0, Malaga-Villareal 2:1, Mallorca-FC Sevilla 0:4,San Sebastian- Valecano 2:2.

AUSZTRIA - 23. forduló: Admira-Kärnten 0:0; Ried-Sturm 1:1; Innsbruck-Bregenz 4:1; GAK-Austria 1:1; Rapid-Salzburg 1:0.

BELGIUM - 24. forduló: La Louviere-Gent 3:1; Beveren-Charleroi 1:1; Lokeren-St.Liege 1:1; Mouscron-St.Truiden 3:0; Antwerpen-Lommel 3:3; Lierse-Beerschot 1:1; Anderlecht-Aalst 3:1; Westerlo-Molenbeek 4:0.

CSEHORSZÁG - 19. forduló: Bohemians-Žižkov 1:1; Blšany-Příbram 0:1; St. Město-Olomouc 2:1; Brno-Drnovice 2:1; Ostrava-Slavia 0:0; Liberec-Hr. Králové; Sparta-Opava 4:1 . A Teplice-Jablonec meccs elmaradt.

HOLLANDIA - 24. forduló: Roda Kerkrade-Tilburg 2:0; Arnheim-Den Bosch 1:1; Breda-Ajax 0:1; Feyenoord-T. Enschede 1:2; Waalwijk-Alkmaar 3:2; Eindhoven-Utrecht 4:0. (duc)