Kikaptak a szlovákok a lettektől

Köln/Párizs |

<p>Kikapott a szlovák jégkorong-válogatott a lettektől a Kölnben és Párizsban zajló&nbsp;jégkorong-világbajnokság csoportkörének vasárnap esti mérkőzésén.</p>

A lettországi válogatott sokkal aktívabban kezdte a mérkőzést, aminek eredményeképp már az első harmadban megszerezték a vezetést.

Bár a 14. percben a szlovák válogatott egyenlíteni tudott, a bírók nem ismerték el a gólt, mivel a játékot még azelőtt leállították, hogy a korong a kapuban landolt volna.

A második harmadban a lettek újabb góllal növelték előnyüket Girgensons révén.

Az utolsó harmadban végre a szlovákok is betaláltak Mikle góljával, de ezt egy gyors lett gól is követte, így lett a végeredmény 3:1 a lettek javára.

A csoport (Köln, LANXESS arena):

Lettország-Szlovákia 3-1 (1-0, 1-0, 1-1)

korábban:
Oroszország-Olaszország 10-1 (2-0, 3-1, 5-0)
Egyesült Államok-Dánia 7-2 (3-1, 3-1, 1-0)

Az állás: 1. Lettország 6 pont/2 mérkőzés, 2. Oroszország 5/2, 3. Svédország 4/2, 4. Egyesült Államok 3/2 (8-4), 5. Németország 3/2 (4-8), 6. Szlovákia 2/2, 7. Olaszország 1/2, 8. Dánia 0/2

B csoport (Párizs, AccorHotels Arena):
Svájc-Norvégia 3-0 (0-0, 2-0, 1-0)

korábban:
Kanada-Szlovénia 7-2 (3-0, 3-1, 1-1)
Franciaország-Finnország 5-1 (1-0, 2-1, 2-0)

Az állás: 1. Kanada 6 pont/2 mérkőzés, 2. Svájc 5/2, 3. Franciaország 3/2 (7-4), 4. Csehország 3/2 (7-5), 5. Norvégia 3/2 (3-5), 6. Finnország 3/2 (4-7), 7. Szlovénia 1/2, 8. Fehéroroszország 0/2