Kikapott a DAC Senicán, Kóňa már a kispadon ült

Szenic (Senica) |

<p>A&nbsp;DAC 2:1-re kikapott a&nbsp;még veretlen Senica otthonában a&nbsp;labdarúgó Fortuna Liga 5. fordulójában.&nbsp;</p>

A hazaiak közvetlenül az első félidő vége előtt szerezték meg a vezetést, Majtán átadása után Piroska volt eredményes – 1:0. A Senica a 78. percben növelte előnyét Hlohovský révén – 2:0, de Jurčo szinte rögtön szépített – 2:1. A dunaszerdahelyieknek több egyenlítési lehetőségük is volt az utolsó percekben, ám Šulla kapus csodákat művelt, és többször is bravúrral védett.

A hazai kispadon négy hónapos kihagyás után ott ült Tomáš Kóňa, akinek áprilisban éppen a DAC csatára, Szarka Ákos törte el a lábát. (Szarka kilenc hónapos eltiltást kapott tettéért.) Pavel Hapal, a Senica cseh vezetőedzője azonban egyelőre nem küldte pályára az erdőhátiak kulcsemberét.

A Senica öt forduló után veretlen a bajnokságban, kétszer nyert és háromszor döntetlenezett. A sárga-kékek mérlege egy győzelem, két döntetlen, két vereség. (SITA, TASR)

FK Senica–FK DAC 1904 2:1 (1:0)

Góllövők: Piroska (45.), Hlohovský (78.), ill.  Jurčo (79.).

Sárga lap: Kosorin, Šulla, ill. Struhár, Brašeň, Mário Tóth.

Játékvezető: Pavlík, 2168 néző.

SENICA: Šulla–Chvátal, P. Pavlík, Pillár, R. Mazáň–L. Opiela (90. D. Ventúra), Hušek–Hlohovský (84. J. Kosorin), Piroska (90. Komara), Kalabiška–T. Majtán.

DAC: P. Penksa–M. Turňa, Struhár, Mário Tóth, Szabó O.–E. Ujlaky (77. Nguekam), Kristo (66. Straka), Horváth B., Brašeň–P. Jurčo, Sabler (57. R. Černák).