GALÉRIA: Hatalmasat küzdve, kétszer is hátrányból felállva jutott tovább a DAC

A DAC labdarúgó csapata óriási és végtelenül izgalmas meccsen 5:3-ra legyőzte a cseh Jablonec gárdáját az Európa-liga-selejtező második fordulójában. A dunaszerdahelyiek kétszer is felálltak hátrányból és megérdemelten jutottak tovább.
Mészáros György

2020. szeptember 17. 23:35

Frissítve
dac
- Somogyi Tibor felvétele

Bernd Storck a Jablonec elleni Európa-liga-meccsre egy helyen változtatott az ebben a szezonban még veretlen kezdőcsapaton: Friede helyett Fábry került a kezdőbe. A DAC így állt fel a mérkőzésre: Jedlička–Blackman, Müller, Kružliak, Davis–Fábry, Schäfer, Balic–Kalmár, Ramíres, Divkovic.

Lehangoló látványt nyújtott a nézők nélküli, csendes MOL Aréna. Egy picikét javított a helyzeten, hogy a stadionon kívüli erőteljes szurkolás behallatszott az arénába.

Az első lövés a vendégeké volt, Podaný labdája azonban nem okozott gondott Jedličkának. A gólt azonban a hazaiak szerezték, a 6. percben Marko Divkovic kapott szép labdát a vendég hátvédek mögé, a horvát pedig remekül emelte át Hanuš kapus fölött, a labda a kapufáról a hálóba pattant – 1:0.

Két perccel később Divkovic megduplázhatta volna a vezetést: Kalmár ugratta ki, ám a horvát lövése elakadt Hanuš lábában.

A 14. percben Holík cselezgetett a jobb oldalon, veszélyesen gurított a kapu elé, de Müller tisztázott.

A hazai védelem a jobb oldalán volt sebezhető, a 16.percben is innen jött a beadás, amit Ivan Shcranz lőtt kapura, de Jedlička most is a helyén volt.

A félidő közepén Kalmár Zsolt végzett el veszélyesen egy szabadrúgást, Hanuš és a felsőléc közösen hárított. A szögletből Kružliak előtt adódott lehetőség de nem élt a lehetőséggel. A Jablonec azonban igen. Zelený lövése pattant meg egy lábon Jedlička ellenkező irányba mozdult, és már nem tudott reagálni a labdára – 1:1.

A félidő hátralévő részében leginkább mezőnyjáték folyt, a kapuk nem forogtak veszélyben. A Jablonec remekül semlegesítette a DAC szélsőhátvédjeit, Blackmant és Davist, ahogy középpályán Kalmár Zsoltot is.

A második félidő ott folytatódott ahol az első befejeződött. Egészen az 57. percig, amikor Schranz remek labdát kapott és átemelte Jedlička fölött a labdát – 1:2. A vendég csapat 1:0 után megfordította a mérkőzést, nehéz helyzetbe került a DAC.

Galéria
dac-1
dac-2
dac-3
dac-4
+27

A 64. percben váratlanul egyenlít a DAC, Remírez Divkovic összjáték után a horvát gurított a csehek kapujába, így megszerezve a csapata és saját maga második gólját is – 2:2.

Azonban nem tartott sokáig a hazai öröm. Di Bello játékvezető a 70. percben kezezés miatt tizenegyest ítélt a vendégeknek miután Kružliak vetődött bele egy vendég lövésbe. A büntetőt Schranz lőtte, Jedlička – akinek a nevét odakint a szurkolók skandálták – ugyan jó irányba vetődött, de védeni nem tudott – 2:3.

A válasz öt perccel később jöhetett volna de Blackman beadását Müller nem tudta Hanuš kapujára csúsztatni.

A 77. percben először cserélt Bernd Storck, Andrej Fábry helyett a héten igazolt Ion Nicolaescu állt be a hajrára.

Eric Davis beadását Kružliak húzta rá szépen kapura, de a lövése éppen hogy elkerülte a kaput. Pár pillanattal később Divkovic egyenlített, de a gólt az olasz játékvezető kezezés miatt érvénytelenített. A következő támadásban Divkovic a kapufát találta el. Nagyon ment az egyenlítésért a DAC.

A 85. percben azonban már összejött az egyenlítés. Kalmár Zsolt lövése pattant kHanuš kapus mellkasáról, a kipattanót pedig – ki más? – Ion Nicolaescu paskolta a kapuba – 3:3. Micsoda bemutatkozás! Micsoda hangulat lehetett volna a MOL Arénában, ha ez a meccs nézők előtt zajlik!

Megint kapufa. Divkovic beadását Ramírez pöccintette a kapufára, az ember már nem is számolta, hogy ez a sárga-kékek hányadik kapufája volt a meccsen.

A rendes játékidőben maradt a 3:3, következhetett a hosszabbítás, kétszer 15 perc.

A szünetben Storcknak mindenkihez volt pár szava, sőt, Blackman lábait ő lazította le.

A ráadás Kružliak fejesével kezdődött, de a játékszer messze elkerülte a kaput. Majd Nicolaescu góljával folytatódott. Kalmár Zsolt cselezgetett a vendégek tizenhatosának vonalánál, majd hagyta ott a labdát az újonc előtt, aki a bal felső sarokba vágta a labdát – 4:3.

Odakintről egyre hangosabb lett a szurkolás, de pokoli hangulat akkor lett volna igazán, ha bent lehettek volna a nézők.

A hosszabbítás második fele egy remek Divkovic lövéssel indult, amely megpattant az egyik cseh védő lábán, a szögletből azonban nem alakult ki veszélyes szituáció.

Kissé meglepő csere a 113. percben, a két gólt szerző Marko Divkovic helyére a sokáig sérült Danilo Beszkorovajnij állt be.

Eldőlt! Eric Davis gyönyörűen tekerte el a tizenhatos bal sarkából a kapu jobb oldalába a labdát, ezzel – 5:3. Ekkor már csak 5 perc volt hátra.

Ivan Schranz még egy veszélyes fejessel jelentkezett, de rosszul célzott.

A DAC óriásit küzdve megfordította a mérkőzést, és ezzel a győzelemmel ott van az Európa-liga-selejtezőjének harmadik fordulójában, ahol a LASK Linz idegenben vár a dunaszerdahelyiekre jövő csütörtökön.

Rengeteg hírrel bombáznak minket különböző portálok, s nem könnyű felismerni a valódi- és álhíreket. Ezért is fontos, hogy olyan weboldalakról tájékozódjunk, amelyek megbízható, korrekt információkat nyújtanak.

Az ujszo.com szerkesztőségében minden nap azért dolgozunk, hogy Önök kizárólag ellenőrzött, valós híreket kapjanak weboldalunkon. Ennek biztosítása meglehetősen költséges. Mi viszont szeretnénk, hogy minden kedves olvasónk hozzájuthasson az ellenőrzött információkhoz, ez azonban az Önök anyagi segítsége nélkül hosszú távon nem lehetséges.

Ezért kérjük olvasóinkat, hogy járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.