Hamšíkék lebőgtek

Csak döntetlenre futotta a szlovák labdarúgó-válogatottnak Liechtensteinben, s a világranglista 158. helyezettje elleni 1:1 azt jelenti, végleg búcsút mondhatnak a vb-részvételnek.
ÚJ SZÓ ONLINE

2013. június 10. 19:00

ÖSSZEÁLLÍTÁS

Bekövetkezett, amire a szlovák szurkolók gondolni sem mertek, de a válogatott eddigi szereplése, s főleg a játékosok hozzáállása már előrevetítette: a motiválatlan, lélekben már a nyaraláson járó szlovák futballisták nem tudtak felpörögni a vaduzi világbajnoki selejtezőre. A vendégcsapatból ráadásul hiányzott a megváltóként várt David Depetris, mivel a honosított argentin csatár a mérkőzést megelőző napon, öt perccel az edzés vége előtt combizomhúzódást szenvedett, így csak a lelátóról nézhette a meccset.

S amit látott, abban nem volt sok öröme: a lelkes hazaiak – számukra valószínűleg nem csak frázis, hogy minden meccs ünnep – a 13. percben Hubočan és Čišovský hibája után Büchel révén megszerezték a vezetést. A szlovákokat azonban ez sem ébresztette fel, könnyelműen játszottak, s még a liechtensteiniek rúghattak volna újabb gólt.

Szünet után nagyobb sebességre kapcsoltak a vendégek, de a helyzeteik kimaradtak, Jehle kapus extázisban védett, Hamšík és társai pedig meg is könnyítették a dolgát, mert sokszor a gólvonalig akarták vezetni a labdát. Végül a 73. percben Ďurica egyenlített, de a hősiesen védekező hazaiak az egy pontot már nem engedték ki a kezükből.

„Amióta a csapatnál vagyok, ilyen rosszul még nem játszottunk” – ismerte el Stanislav Griga, a szlovákok egyik szövetségi kapitánya.

A csereként beállt Marek Bakoš is keményen fogalmazott: „Liechtensteint bármelyik szlovák vagy cseh élvonalbeli csapatnak simán le kellene győznie, s mi válogatottként nem voltunk erre képesek. Szégyen.”

„Ez volt életem legszomorúbb gólja – jegyezte meg Ján Ďurica. – Mindenkinek magába kell néznie. Az eredményekért az edző felel, de a játékosok felelnek azért, mi történik a pályán.” A szlovákok jelenleg hét ponttal vannak lemaradva az éllovas bosnyákoktól, s néggyel a második helyezett görögöktől. Matematikailag még van esélyük, de a hátralévő négy mérkőzésükből kettőt éppen a listavezetővel játszanak. (SITA, TASR)

Nehéz időkben van a legnagyobb szükség gyors, megbízható tájékoztatásra. Jövőnkről, biztonságunkról, egészségünkről csak hiteles információk birtokában dönthetünk. Az ujszo.com ezért dolgozik. A gazdaság megroppanásával ugyanakkor hirdetési bevételeink csökkennek.

Ahhoz, hogy továbbra is fontos információkkal tudjuk segíteni olvasóink döntéseit, nélkülözhetetlen marad a szerkesztőség alapos, összehangolt munkájának fenntartása. Hisszük, hogy most van a legnagyobb szükség ránk.

Ezért kérjük olvasóinkat, ha lehetőségük van rá, támogassák az ujszo.com működését. Számítunk Önökre! Önök is számíthatnak ránk! Ha támogatna bennünket, kattintson az alábbi gombra! Köszönjük.