Giro d'Italia - Hesjedal végső sikere

Milánó |

<p>A kanadai Ryder Hesjedal nyerte a Giro d,Italia országúti kerékpáros körversenyt, mivel a vasárnapi 21. szakaszon ledolgozta 31 másodperces hátrányát a spanyol Joaquim Rodriguezzel szemben a milánói 31,5 km-es egyéni időfutam során.</p>

Hesjedal vasárnap hatodik lett, de 47 másodperccel így is megverte legnagyobb riválisát, azaz összetettben 16 mp-cel megelőzte az ezúttal 26. Rodriguezt. Ez 1976 óta a legszorosabb végeredmény a Girók történetében, a legkisebb különbségű befutók örökranglistáján pedig a negyedik helyet foglalja el. Összetettben a belga Thomas De Gendt lett a harmadik, a vasárnapi etapot pedig az olasz Marco Pinotti nyerte.

A 31 éves bajnok az olaszországi háromhetes viadal történetében az első kanadai győztes. A hegyikerékpárosból lett országúti bringás sikere nagy meglepetésnek számít, mivel a május eleji rajtnál nem tartották számon az esélyesek között, ugyanis korábban a legjobb eredménye a 2010-es Tour de France-on elért hatodik hely volt. Hesjedal korábban kétszer indult a Girón, 2005-ben feladta a versenyt, 2008-ban pedig 60. helyen zárt.