GALÉRIA: Az éjjel soha nem érhet véget - a magyarok Walest is legyőzték

Sorozatban harmadik Eb-selejtezőjét nyerte meg a magyar labdarúgó-válogatott, amely kedd este Pátkai Máté góljával verte a legutóbbi Eb elődöntősét, Wales együttesét. Az 1:0-s győzelem azt is jelenti, hogy Magyarország vezeti a csoportját, Szlovákia a második.
ÚJ SZÓ ONLINE

2019. június 11. 22:46

a
- Somogyi Tibor felvétele

Marco Rossi nem ülhetett a kispadon, mivel Azerbajdzsánban a mérkőzés végén a játékvezető egy bedobás reklamálása után kiállította.

Az olasz szakvezető két helyen változtatott a bakui kezdőcsapathoz képest, Nagy Dominik helyett Holender lépett pályára, Kleinheisler helyett pedig Pátkai kezdett.

A kapusok közül először Gulácsinak kellett játékba avatkoznia, a 11. percben Tom Lawrence elől szedte fel a labdát. Három perccel később Dzsudzsák beívelt szabadrúgását a védők kifejelték, és Szoboszlai fejelt kapura, de a labda kevéssel mellément. Újabb másfél perc elteltével Pátkai ugratta ki Szalait, aki laposan középre adott, de Holender egy hajszálnyival lemaradt a labdáról.

Az első félidő derekán a walesiek is veszélyeztettek: Daniel James vitte fel jól a labdát, Tom Lawrence a tizenhatoson belülről lőhetett, de Gulácsi védett. A walesi védelmet is meg lehetett azonban zavarni, egy szép hazai akció végén Pátkai akart ollózni, de nem találta el a labdát. Ezután egy szabadrúgást Dzsudzsák pontosan Szalai elé ívelt, de a magyar középcsatártól elpattant a labda, a walesiek tisztáztak.

A 36. percben ismét közel jártak a gólhoz a magyarok: Dzsudzsák szögletére Orbán érkezett, de a labda ismét a kapu mellé szállt. A 42. percben Dzsudzsák bal oldali beadására Szoboszlai robbant be, de a kapus elcsípte a labdát.

A szünet után sem változott a játék képe, a magyar válogatott egyáltalán nem játszott alárendelt szerepet, kapura sokkal veszélyesebb volt, mint a szigetországiak. Az 56. percben a rendkívül agilisen futballozó Szoboszlai jó tizenhat méterről lőtt kapura, és a labda alig kerülte el a walesi vinklit.

A 61. percben villantak a walesiek, egy jó kontra végén Tom Lawrence szervírozott a szabadon hagyott Bale elé, akinek csak be kellett volna rúgnia, de emelni próbált, és Gulácsi lehúzta a labdát. A Real Madrid sztárját addig észre sem lehetett venni a pályán.

Góllövő: Pátkai (81.)

Sárga lap: Pátkai, Nagy Á., ill. Gunter, J. Lawrence, Davies.

Játékvezető: Jug (szlovén).

MAGYARORSZÁG: Gulácsi–Lovrencsics, Baráth, Orbán, Korhut–Nagy Á., Pátkai–Dzsudzsák (70. Kleinheisler), Szoboszlai (83. Bese), Holender (58. Varga)–Szalai.

WALES: Hennessey–Gunter, Williams, J. Lawrence, Davies–Allen, Ampadu (54. Smith)–T. Lawrence (79. Vokes), Brooks (73. Wilson), James–Bale.

Négy perccel később Baráth Botond mentett szögletre egy újabb walesi kontra végén.

A 76. percben Kleinheisler eresztett meg egy jó lövést kb. 25 méterről, Hennessey védett. A szöglet után már mindenki gólt kiáltott, de a labda mégsem kötött ki a kapuban, Orbán fejesét védte a kapus.

Tíz perccel a lefújás előtt Gulácsi hozta a szívbajt a hazai drukkerekre, amikor egy walesit talált el a labdával, de az a kapu fölé pattant.

A 81. percben pedig eufóriában úszott a Groupama Aréna: Szalai a kapu előtt jól megküzdött a labdáért, Pátkai pedig jobbról érkezett, és bevágta – 1:0! Ez volt a második gólja címeres mezben, a horvátok elleni meccs után ismért betalált.

A magyarokat vitte a lendület, a stadion tombolt, a 86. percben Varga Roland beívelt szabadrúgása után Szalai fejese centikkel ment mellé, néhány másodpercen belül pedig újra ziccerbe került a Hoffenheim csatára, de a labda elzúgott a hosszú sarok mellett.

Az utolsó percekben már a walesieknek is kezdett sürgős lenni, a ráadás első percében Bale elől tisztáztak a hazai védők, a legvégén pedig Allen fejesét magabiztosan megfogta Gulácsi.

A lefújás után igazi fieszta kezdődött a Groupama Arénában, a magyar válogatott sorozatban harmadik Eb-selejtezőjét nyerte meg, és kilenc ponttal vezeti a csoportját.

BŐD TITANILLA, SZABÓ ZOLTÁN

Rengeteg hírrel bombáznak minket különböző portálok, s nem könnyű felismerni a valódi- és álhíreket. Ezért is fontos, hogy olyan weboldalakról tájékozódjunk, amelyek megbízható, korrekt információkat nyújtanak.

Az ujszo.com szerkesztőségében minden nap azért dolgozunk, hogy Önök kizárólag ellenőrzött, valós híreket kapjanak weboldalunkon. Ennek biztosítása meglehetősen költséges. Mi viszont szeretnénk, hogy minden kedves olvasónk hozzájuthasson az ellenőrzött információkhoz, ez azonban az Önök anyagi segítsége nélkül hosszú távon nem lehetséges.

Ezért kérjük olvasóinkat, hogy járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.