DAC - Slovan - 2:3

Dunaszerdahely |

<p>A már biztos kieső DAC ma délután (17:30) a bajnoki címért küzdő harmadik helyezett Slovant fogadja a Corgoň Liga 31. fordulójában. Az égszínkékek elleni derbiknek mindig különös varázsuk van, ám ezúttal már csak a pozsonyiak számára van tétje a mérkőzésnek.</p>

Köszönjük olvasóink figyelmét!

Németh Krisztián, a DAC másodedzője: „Mindenki azt várta, hogy a Slovan szétszed minket, de nem így lett, s ennek örülök. Vezettünk 2:0-ra, aztán a Slovan fordított. Hiába estünk ki, a fiúk harcoltak, és megmutatták, hogy tudnak futballozni.“

Vladimír Weiss, a Slovan vezetőedzője: "0:2-ig katasztrofálisan játszottunk, de Halenárnak köszönhetően feltámadtunk halottainkból. Az eredménnyel elégedett vagyok, de a játékkal nem. Delarge rámutatott a védelműnk gyengeségeire.“

Pavel Kučera, a DAC kapusa: "Tudtuk, hogy a Slovan kisebb hullámvölgyben van, és meg akartuk nehezíteni a dolgát. Ha nem is nyertünk, szerintem becsülettel helyálltunk. Kár a tizenegyesért, mert egyenrangú ellenfelei voltunk a Slovannak"

Vége a mérkőzésnek, DAC--Slovan 2:3. A Slovan ezzel továbbra is versenyben maradt a bajnoki címért.

90. perc: egy perc lesz a ráadás.
85. perc: Marcin kap sárga lapot buktatásért.
84. perc: Mintha már mindenki csak a meccs végét várná. Delarge a 16-osról hátrafelé passzol, a vendégek a saját térfelükön adogatnak.
81. perc: Bejelentik a hivatalos nézőszámot: 877. Közben Grendel szabadrúgását öklözi szögletre Kučera.
Csendes a stadion. A Slovan-tábor már nincs itt, a hazaiak fásultan néznek, mintha a játékosok is belefáradtak volna már az egészbe.
72. perc: Halenár magabiztosan értékesíti a büntetőt, vezet a Slovan - 2:3.
71. perc: nagyon nyom a Slovan, Adiaba a tizenhatoson belül felrúgja Grendelt. Tizenegyes a Slovan javára, sárga lap Adiabának.

70. perc: Mészáros beadása levágódik, Jánošik lőhet közelről, de éles szögből, nem is találja el a kaput.
68. perc: Milinkovics helyzetben, Kučera véd.
67. perc: Rákapcsol a Slovan, a kis Mészáros fut fel a bal oldalon, de beadására senki nem érkezik.
64. perc: Egyenlít a Slovan, 2:2. Kopúnek beadása után Halenár fejel a hálóba. Halenárnak ez a 7. gólja a szezonban.
62. perc: Cserél a Slovan, Grendel váltja Piroskát.
A vendégszektort közben, úgy tűnik, kiürítik (vagy a vendégdrukkerek megunták a meccset). A különvonatért felelős vasutas kénytelen-kelletlen otthagyja a fedett lelátót, hogy felkészüljön az indulásra.
60. perc: Csölle helyett Nikolic a pályán.
57. perc: cserél a Slovan, Pauschek helyett Smetana a pályán.
56. perc: 2:1, szépít a Slovan, Halenár szabadrúgásból védhetetlenül.
53. perc: Góóól!!! 2:0! Tombol a közönség, zúg a D-A-C! Újabb kontra, ezúttal Delarge fut fel, s ad középre, ahol Copa érkezik, s a hálóba lő! A DAC afrikai különítménye táncol.
52. perc: Góóól!!! Vezet a DAC! Villámgyors kontra: Ayuk ugratja ki Copát, keresztlabda Delarge-nak, aki közelről az üres kapuba lő.
52. perc: Halenár távolról rásuhintja, fölé.
Hideg van, és a kis eredményjelző is befuccsolt.
51. perc: a két tizenhatos között folyik a játék. A Slovan-tábor viszont majdnem eltalál egy rendezőt egy petárdával.
46. perc: elkezdődött a második félidő. A DAC kezdte a játékot.
Nemsokára kezdődik a második félidő.
A csapatok már a pályán, a hangszóróból a kilencvenes évek végének magyar slágerei szólnak.

Vége az első félidőnek, az állás 0:0.

45+2. perc: Pauschek helyzetben, de pont amikor lövésre emelné a lábát, robban egy petárda. Mi megijedtünk, szerintünk ő is.
A Slovan-tábor a szlovák himnuszt énekli.
Az első félidőben két perc lesz a hosszabbítás.
45. perc: Slovan-szabadrúgás, de Halenár lövése levágódik a sorfalról.

Közben elkezd esni az eső, a szél is feltámad. Egyre kiszámíthatatlanabb lehet a labda útja.
43. perc: Nagy DAC-helyzet: Adiaba kb. 11 méterről a kapu fölé bombáz!

Folytatódhat a játék.
A vendégszurkolók most azt éneklik, hogy "Šebo gól, Šebo gól, Šebo gól", petárdák egyelőre nincsenek.
Filip Šebo megy ki lecsendesíteni a vendégszektort.Durrognak a petárdák, a bíró a kezébe fogja a labdát, és az oldalvonal mellett tanácskozik a partjelzőkkel és a kapitányokkal.
36. perc: Jó 30 méterről szabadrúgást lőhet a DAC, megint Marcin, de megpattan, szöglet. Urbánek szöglete messzire elszáll a hosszú oldalra, de a Slovan-drukkerek egyre jobban bevadulnak.
35. perc: cserél a Slovan. Konečný helyett Milinkovics a pályán.
34. perc: Slovan-szabadrúgás, Halenár próbálja átemelni a sorfalat, de nem jön össze, szöglet következik, a DAC pedig végül felszabadít.

32. perc: DAC-akció, Delarge meglódul, Csölle forgolódik, végül Urbánek adja be, de hova?
29. perc: Szabadrúgáshoz jut a Slovan, de nagyon tanácstalan. "Melyik csapat játszik itt a bajnoki címért? Egyáltalán nincs különbség!" - jegyzi meg nem kis kárörömmel egy hazai drukker.

A Slovan egyáltalán nem meggyőző, kezd felbátorodni a DAC.
Közben a szervezők beüzemeltek egy kis eredményjelzőt, ami most épp 6 perc 14 másodpercet mutat.
26. perc: Csöllét buktatják a tizenhatos előtt, de a bírót ez nem izgatja.

25. perc: A szabadrúgást kb. 26 méterről Marcin végzi el, Kováčról kipattan, Huber érkezik, de a Slovan kapusa valahogy véd.
24. perc: Kladrubský csúnyán felrúgja Ayukot. Sárga lap.
20. perc:
Kováč is bizonytalannak tűnik, Copa ívelt szabadrúgását is elég furcsán húzza le.
A pontos passzolás egyik csapatnak sem az erőssége, és a labdakezeléssel is akadnak gondok.

19. perc: a hazai Hanták próbálkozik egy távoli lövéssel, pont oda tart a labda, ahol Kováč áll, de a Slovan kapusa majdnem kiejti a kezéből. Végre valami izgalom.
A bírót hidegen hagyja a petárdapuffogtatás.

Nemcsak a szemek villognak, hanem a petárdák is, amiket a Slovan-tábor kezd hajigálni Kováč kapuja mögé.
Ez már a második vitatott les, Werner Lorant, a dunaszerdahelyiek mestere eléggé indulatosan vitatja meg ezt a partjelzővel és a negyedik bíróval.
15. perc: egymás után két szögletet rúghat a Slovan, de elveszti a labdát, indulna a DAC, ám a bíró les címén megállítja a játékot.

11. perc: Piroska szöglete után Jánošík fejeli le a labdát Šebónak, aki a kapu sarkában félig-meddig sarokkal próbál gólt szerezni - sikertelenül.

9. perc: szabadrúgáshoz jut a Slovan kb. 26-28 méterről
. Kladrubský végzi el, de a begyakorolt figura nem jön össze a vendégeknek.
6. perc: Ayuk és Copa elveszti a labdát, így Piroska indíthatja a Slovan tavaszi felfedezettjét, Mészárost, Kučera kapus azonbah nagyon jól fut ki, és leszedi a labdát a fiatal csatár lábáról.

4. perc: Adiaba beadása után Csölle fejjel majdnem eléri a labdát. Ha elérte volna, veszélyes lehetett volna, de nem érte el.

1. perc: elkezdődött a meccs!

Tehát a DAC felállása (most már a pályán látottak alapján): Kučera-- Adiaba, Marcin, Huber, Urbánek -- Lénárth, Hanták -- Copa, Ayuk, Csölle -- Delarge.

Az eredményjelző nem működik, így a percek jelzésekor a karórára vagyunk kénytelenek hagyatkozni. A csapatok már a pályán, a játékvezető Štefan Leško, segítői Peter Chládek és Peter Jenčura.

A bajnoki címért harcoló Slovant állítólag 250 drukker kíséri el Dunaszerdahelyre. Saccolni nem tudunk, mert a sajtótribünről nem nagyon látszik a vendégszektor. A slovanisták mindenesetre máris egy magyarellenes rigmussal nyitnak...

A Slovanból Pavel Kováč és Roman Konečný nagyon jól ismeri a dunaszerdahelyi stadiont, korábban mindketten a DAC játékosai voltak.

A DAC meghatározó emberei közül Matúš kéztörés miatt hiányzik, de Laštovka és Kabele sem játszik.

Friss hír: Fodrek a bemelegítés során megsérült, helyette Csölle Norbert lesz a kezdőben.

Kezdőcsapatok:

DAC: Kučera-- Adiaba, Marcin, Huber, Urbánek -- Lénárth, Hanták -- Ayuk, Copa, Fodrek -- Delarge.

A cserepadon: Kiss Dániel, Németh Zsolt, Nikolic, Csölle, Érsek Ádám, Ravasz Tibor.

Slovan: Kováč -- Konečný, Piroska, Halenár, Mészáros -- Kopúnek, Kladrubský, Jánošík, Pauschek -- Had, Šebo.

A cserepadon: Putnocký, Grendel, Milinkovics, Pilijev, Smetana, Kolčák, Szarka.

Üdvözöljük olvasóinkat a dunaszerdahelyi DAC-stadionból. A már biztos kieső sárga-kékek a pozsonyi Slovant fogadják, a lelátók konganak az ürességtől.

A mérkőzésről 17:20-tól élő online közvetítést olvashatnak.