Cristovao: győzelmet érdemeltünk volna

A labdarúgó Fortuna Liga 21. fordulójában a DAC 2:2-es döntetlent játszott az MŠK Žilina otthonában. Az első félidőben remekül fociztak a dunaszerdahelyiek, kétgólos előnyt dolgoztak ki. A második félidőben azonban feljavult a hazai csapat, és ledolgozta a hátrányát. Így mondhatni igazságos döntetlen született.
Mészáros György

2020. március 1. 18:08

dac
- TASR-felvétel

„A válogatottra eljöttetek, és szlovák zászlókat égettetek, eljön az idő, amikor széttaposunk benneteket!” Ezzel a felirattal fogadta a zsolnai B-közép a mérkőzés elején a DAC-szurkolókat. Mire a dunaszerdahelyiek hangos Ria, ria, hungáriával válaszoltak. Az ilyen kezdés után természetesen az egész meccs során ment a két tábor közti adok-kapok.

A DAC első kapuralövésére a 12. percig kellett várni, amikor Balic, Ramirez és Davis volt a labda útja, végül a hátvéd lőtt, de könnyedén védte Holec kapus. A 16. percben már vezetés szerzett a DAC. Divkovic futott el remekül a baloldalon, a lapos beadására pedig Ramirez érkezett – 0:1. Ez volt az első gólja a sárga-kékeknek a tavaszi szezonban.

A 21. percben egy veszélyes szöglettel jelentkeztek a hazaiak. A sarokrúgásról „csupán” három hazai játékos maradt le. A DAC védőit ennél a helyzetnél nem lehetett azzal vádolni, hogy szoros emberfogást játszanának. Két perccel később ismét pontrúgással jöttek a zsolnaiak, Králik fejese alig ment fölé.

A pályán is kezdett paprikássá válni a hangulat, előbb Davis végezte a pálya melletti reklámtáblán, de Královič játékvezető sípja néma maradt. Majd rögtön utána Kalmár elsőre tiszta szerelését ítélte szabálytalannak a bíró. Kalmár az egész meccsen dumált a bírónak, így csoda, hogy megúszta sárga nélkül a 90 percet.

Az első 25 percben kimondottan jól játszott a DAC, szépen járatta a labdát, Ramírez jól tartotta meg rá felívelt passzokat, és Divkovic is virgonc volt a szélen. Azonban az MŠK is kezdett éledezni, a Králik és Kurminowski fejese is ezt mutatta.

Kurminowski a 31. percben is remekül kevergetett a DAC tizenhatosában, de végül elpattant tőle a labda, az ellentámadásból pedig kontrázott a DAC. Balic ugratta ki Ramírezt, aki elhúzta Holec kapus mellett a labdát és a kapuba gurított – 0:2.

Balic Kalmárt is remekül ugratta ki, de a magyar válogatott középpályás túl fineszes megoldást választott, a labdája elzúgott a kapu előtt. Az első félidőben megérdemelten vezetett a DAC.

A második félidőt azonban álmosan kezdte a DAC, meg is lett az böjtje: az 50. percben megint Kurminowski zavarta össze a DAC védelmét, a lövését Simic még blokkolni tudta, de a kipattanó labda pontosan Filip Balaj fejére pattant, aki közelről nem hibázott – 1:2. A DAC gondjait tovább tetézte, hogy Vida Mátét sérülés miatt le kellet cserélni az 56. percben, helyére 15-ös számmal Phillips érkezett. Két perccel később pedig egyenlített a zsolnai csapat. Simic passzolt rossz helyre, amiből Kurminowski indult meg, a lövését még Jedlička nagy bravúrral védte, ám – déjà vu – a labda ismét Balaj elé pattant, aki a léc alá lőtt – 2:2.

Hélder Cristovao azonnal magához rendelte Kalmár Zsoltot és vehemensen magyarázni kezdett neki. Tény, hogy az első félidőben szép játékkal felépített két gólos előny olyan váratlanul tűnt el, mint a kísérteties Bermuda-háromszögben a repülőgépek szoktak.

Rengeteg hírrel bombáznak minket különböző portálok, s nem könnyű felismerni a valódi- és álhíreket. Ezért is fontos, hogy olyan weboldalakról tájékozódjunk, amelyek megbízható, korrekt információkat nyújtanak.

Az ujszo.com szerkesztőségében minden nap azért dolgozunk, hogy Önök kizárólag ellenőrzött, valós híreket kapjanak weboldalunkon. Ennek biztosítása meglehetősen költséges. Mi viszont szeretnénk, hogy minden kedves olvasónk hozzájuthasson az ellenőrzött információkhoz, ez azonban az Önök anyagi segítsége nélkül hosszú távon nem lehetséges.

Ezért kérjük olvasóinkat, hogy járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.