Balszerencsés döntetlen

Pardubice, Hradec Králové. Tegnap este befejeződtek a csoportküzdelmek a csehországi junior jégkorong-világbajnokságon.

Pardubice, Hradec Králové. Tegnap este befejeződtek a csoportküzdelmek a csehországi junior jégkorong-világbajnokságon. Meglepetés, hogy a címvédő házigazdák csak a negyedik helyről jutottak a nyolc közé; kitettek magukért viszont a szlovákok, akik már jóval a körmérkőzéses sorozat vége előtt kiharcolták a negyeddöntőbe (a következő kulcs szerint alakult ki a pártosítás: A1–B4, B1–A4, A2–B3, B2–A3) jutást.

Szlovákia–Svédország 2:2 (1:0, 0:0, 1:2), gólütők: Svatoš (13., 44.), ill. Hedlund (56.), Nordqvist (60.). Négy perccel a befejezés előtt még 2:0-ra vezetett Július Šupler vezetőedző legénysége, ám a hajrában elszórakozta előnyét. A skandinávok az utolsó percben lehívták kapusukat, és 22 másodperccel az utolsó dudaszó előtt kiegyenlítettek. Ezt követően Peter Hamerlík kapus sportszerűtlen viselkedésért tízperces nagybüntetést kapott. Július Šupler: „Nagyon jó mérkőzést játszottunk a svédek ellen is, az utolsó percekben hadilábon álltunk a szerencsével. Könnyen hárítható gólt kaptunk a hajrában.” Bo Lennartsson, a svédek trénere: „Nagyon rosszul kezdtünk, sokáig szétesően hokiztunk, még szerencse, hogy a hajrában összeszedtük magunkat. Elégedett vagyok a döntetlennel.”

A tegnap esti, Szlovákia–Egyesült Államok mérkőzés lapzárta után ért véget. A szlovákoknak egy pont is elegendő volt a csoportelsőséghez. Az A–CSOPORT további mérkőzésein: Egyesült Államok–Fehéroroszország 5:2 (0:1, 2:1, 3:1), gólütők: Johnson, Vernarsky, Higgins, Globke, Ballárd, ill. Harbavi, Karsunov. Svédország–Csehország 2:1 (0:1, 1:0, 1:0), gólütők: Hedlund (25.), Jemtin (60.), ill. Hemský (15.); 10 000 néző (telt ház).

1. Svédország 4 2 2 0 11:5 6

2. Szlovákia 3 2 1 0 10:3 5

3. USA 3 2 1 0 10:5 5

4. Csehország 4 1 0 3 11:7 2

5. Fehéroroszo. 4 0 0 4 4:26 0

B–CSOPORT: Svájc–Franciaország 8:0 (3:0, 4:0, 1:0), Kanada–Oroszország 5:2 (2:0, 1:2, 2:0), Oroszország–Svájc 4:0 (2:0, 0:0, 2:0). A Finnország–Kanada meccs lapzárta után ért véget.

1. Kanada 3 3 0 0 26:3 6

2. Finnország 3 2 0 1 10:4 4

3. Oroszország 4 2 0 2 12:8 4

4. Svájc 4 2 0 2 12:10 4

5. Franciaország 4 0 0 4 1:34 0