BAJNOKI PONTOKÉRT

Kézilabda

Kézilabda

HIL, 6. forduló: Karviná–Prešov 32:27, Hranice–Brno 25:28, Považská Bystrica–Bardejov 39:18, Sečovce–Dukla Praha 27:34, ŠKP–Frýdek Místek 29:32, Kostelec–Košice 35:33, Zubří–Nové Zámky 30:29 (16:14). Legeredményesebb vendégek: M. Stráňovský 9. Változatos, jó iramú mérkőzést hozott a két csapat párharca. A hazaiak hét góllal is vezettek már, de az érsekújváriak fel tudtak zárkózni. A hajrában a szerencse a Zubří mellé szegődött.

14. Bardejov 5 0 0 5 101:162 0

WHIL, 6. forduló: Zlín–Veselí 24:22, Partizánske–Bánovce 26:31, Banská Bystrica–Slavia Praha 33:17, Olomouc–Bohunice 22:30, Šaľa–Michalovce 26:23 (12:10). Legeredményesebbek: Dubajová 9, ill. Tóth 10/5. Már az első félidőben eldőlt a találkozó sorsa, a hazaiak kilenc pontos előnnyel vonultak az öltőzőbe. A második játékrészben hiába jöttek fel a vendégek, a vágsellyeiek már nem engedték ki kezükből a győzelmet.

10. Partizánske 6 1 0 5 132:169 2

11. Šurany 5 1 0 4 99:149 2NŐI I. LIGA, 3. forduló: Topoľčany–Zlatná 23:22 (12:15), Vinohrady–Štart 13:29, Nitra–Prešov 53:25.

Kosárlabda

FÉRFI EXTRALIGA, 1. forduló: Špiská Nová Ves–Levice 67:53, Svit–Nitra 80:52, Žilina–Inter 62:73, Lučenec–Košice 68:57. Legeredményesebb hazai játékos: Szilvasy 16. A megújult hazai együttes az utolsó negyedben taktikus játékkal vívta ki a győzelmet. Handlová–Komárno 85:57. Legjobb vendégjátékos: Jurík 16. A mérkőzés a harmadik negyedben dőlt el, amikor csak hat pontra futotta a vendégek erejéből. (ú)