A zsolnaiak telelnek az élen

Pozsony. Kevés gólt és a zsolnai együttes őszi elsőségét hozta a labdarúgó Mars Szuperliga utolsó előtti őszi, 17. fordulója. A listavezető Jurkemik-legénység Eperjesről vitte el a pontokat és így már biztos, hogy a táblázat élén telel. Értékes döntetlent szereztek a kassaiak Rózsahegyen, s ugyancsak pontosztozkodással ért véget a Púchov–Petržalka rangadó.

Smak, a trencséniek kapusa hárítja Dzúrik próbálkozását az Inter– Trenčín találkozón (3:0) TASR-felvételNem nagyon erőltette meg magát a listavezető a Tatran otthonában, csak a győzelemre játszott. A futball szépsége elveszett a küzdelemben. Az első félidő közepén dőlt el a találkozó sorsa, amikor T. Ďurica faképnél hagyta a hazai védőket, és beadását Nemec három méterről őrizetlenül az üres kapuba továbbította. Közel harminc percig emberelőnyben játszottak a hazaiak, fölénybe kerültek, de kimondott helyzetük nem akadt. Ideges légkörben ért véget a mérkőzés: a hazaiak tizenegyest követeltek, de a játékvezető másképp vélekedett.

Ezúttal sem győzött a Matador a Petržalka ellen. Hideg időben jó iramú mérkőzést játszott a két csapat. Számos kimaradt helyzet után Perniš idei 10. találatával vezetést szerzett a hazaiaknak. Szünet után kezdeményezőbben játszottak a vendégek, de a legtöbb igyekezetük sikertelenségbe fulladt. Váratlanul egyenlítettek: a tizenhatos előtt Medveď egy kapáslövéssel lepte meg Bernadyt. Ez volt a Matador sorendben ötödik döntetlenje.

Igazságos döntetlen született Rózsahegyen, ahol több hazai helyzet kihasználatlanul maradt, az SCP vezető góljára gyorsan válaszoltak a kassaiak.

Átlagos színvonalú mérkőzést hozott a Slovan dubnicai vendégjátéka. A játékosok keveset mozogtak, gyakori volt a labdavesztés és a véletlen elem. Szünet után többet kezdeményezett a ZTS, Hejčík pályára küldése szerencsés húzásnak bizonyult. A hajrában is a hazaiak kezében volt a mérkőzés irányítása, ezért hidegzuhanyként hatott Nečas váratlan gólja. Ezután valamennyi hazai próbálkozás sikertelenül végződött, mert Prole remekelt a vendégek kapujában.