A hazai akarat diadala Somorján

Somorja | Küzdelmes, de végig sportszerű mérkőzésen az STK Fluminense Somorja a pomléi stadionban kiharcolta a 2:1-es győzelmet a II. labdarúgóliga 19. fordulójában az FC Petržalka ellen.
Szilvássy József

2019. március 17. 13:30

somorjai focisták
Peu, Pončák és Diogo gólöröme (Őry Tibor felvétele)

Még el sem kezdődött a mérkőzés, máris szenvedélyes hangpárbaj alakult ki a két szurkolótábor között. A mintegy kétszázas ligetfalui sereg nagy mellénnyel harsogta a “Petržalka, Engerau go, go! csatakiáltást, amire azonnal érkezett a hazai kemény mag  „Somorja, Somorja! válasza. Nem sokkal a kezdet után azonban néhány percig a vendégdrukkerek torkára fagyott a biztatás, mert már a 3. percben Pančík szöglete után Peu közelről a hálóba bombázott – 1:0.

Ezután a vendégek fokozatosan mezőnyfölényt vívtak ki, de valamirevaló helyzetet sokáig nem tudtak kialakítani a területeket jól záró somorjaiakkal szemben. Ebben a játékrészben többnyire a mezőnyben zajlott azösszecsapás, töretlen biztatás kíséretében. A  szépszámú közönség akkor hördült fel, amikor Szőcs a középpályán feleslegesen rúgta fel Peut, akinek ahosszú ideig tartó makacs sérülése szerencsére nem újult ki. A ligetfalui együttes a 30.percben egyenlíthetett volna, amikor Kosorín bal alsó sarokba tartó lövését Ružinský, a hazai hálóőr nagy bravúrral szögletre ütött ki. Kisvártatva az STK gyors ellentámadása viharzott át a pályán. A DAC csapatától kölcsönbe érkezett Almási pedig szemfüles befejező csatárként villant meg. Ez volt az első bajnoki gólja kék-fehér színekben – 2:0.

A labda és Peu is a ligetfalui hálóban

Szünet után még nagyobb sebességre kapcsoltak a pozsonyiak, akik az 54. percben a hazai védelem egyetlen hibáját kihasználva, Horník révén szépítettek – 2:1. Ezután idegtépő csata alakult ki. A vendéglátók szívós védekezéssel őrizték minimális előnyüket, ellenfelük viszont mindenképpen legalább egyenlíteni akart, amihez Sombat állt a legközelebb negyed órával a vége előtt, de fejese centiméterekkel zúgott el a kapu mellett. A hajrában többször Ružinský borzolta a kedélyeket. A magas termetű portás ugyan jó ütemben érkezett a beadásokra, ám nem fogta meg, hanem csak kiöklözte a labdát, amivel néhányszor forró pillanatokat okozott saját tizenhatosa környékén. Végül a Bártfán kiállított három játékosát (Štrbák, Gabriel, Kopičár) nélkülöző felső-csallóköziek nagy energiákat felemésztő erőfeszítéseit siker koronázta, hiszen behúzták a fontos három pontot.

Rengeteg hírrel bombáznak minket különböző portálok, s nem könnyű felismerni a valódi- és álhíreket. Ezért is fontos, hogy olyan weboldalakról tájékozódjunk, amelyek megbízható, korrekt információkat nyújtanak.

Az ujszo.com szerkesztőségében minden nap azért dolgozunk, hogy Önök kizárólag ellenőrzött, valós híreket kapjanak weboldalunkon. Ennek biztosítása meglehetősen költséges. Mi viszont szeretnénk, hogy minden kedves olvasónk hozzájuthasson az ellenőrzött információkhoz, ez azonban az Önök anyagi segítsége nélkül hosszú távon nem lehetséges.

Ezért kérjük olvasóinkat, hogy járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.