Vereknyei nekibuzdulás

Vereknye/Pozsony. Az elmúlt hét végén idegenben szerepeltek a III. liga pozsonyi csoportjában játszó szenciek. A Koba B csapata Vereknyén szenvedett vereséget, míg a SFM kollektívája a táblázat 2. helyén álló récseiek pályáján zsákmányolt pontot. Méghozzá emberhátrányban, miután Fiľak egy felesleges szabálytalanság után idő előtt vonult az öltözőbe.

Ezúttal a kapus résen volt, s biztosan ölelte magához a labdát a kapura törő dióspatonyi Csicsay (jobbról) előttÖrzsik Ödön felvételeA III. liga pozsonyi csoportjában szombat délután játszották a Vrakuňa–Senec B találkozót, melyen a hazaiak a tabella élcsoportjához tartozó szenci Koba B csapatát látták vendégül. A vendégek trénere, Libor Fašiang a második ligában játszó A csapat keretéből ezúttal nem küldött játékost a pályára, ami bizony rányomta bélyegét a szenci fakó játékára Az enyhe mezőnyfölényben futballozó vendéglátók az első félidő hajrájában szereztek vezetést. A 40. percben Szekeres gólpasszából Katušin talált a vendégcsapat hálójába. Fordulás után előbb Stojka és Kejdana ziccert hibázott, a túloldalon Tonko nézett farkasszemet Feketével, az eredmény azonban nem változott. Két perccel később a gólerős Švarc mesterien tálalt Katušin elé, aki újabb találatot (59.) szerzett. Az elkeseredetten hajrázó szenciek csupán a helyzetekig jutottak el (Bureš, Kiss, Šmálik), lendületüket a hazaiak szakvezetője cserékkel igyekezett megtörni. A Koba B az összecsapás végén szerezte meg becsületgólját, melyet a 85. percben a csereként játékba avatkozó Kiss ért el. Egyenlítésre már nem maradt idő, otthon tartották a három pontot Ľubomír Bohúň edző tanítványai, akik legutóbbi idegenbeli zsákmányuk után most hazai pályán is három pontot szereztek. Vrakuňa–Koba Senec B 2:1 (1:0). Gólok: Katušin (40. és 59.), ill. Kiss (85.). Vrakuňa: Fekete–Herda, Turček (67. Blahút), Hruška, Szekeres, Buffa, Katušin, Horváth, (73. Borároš), Kejdana, Švarc (67. Mičúch), Stojka. Koba B: Fatona–Illés, Ollé (53. Bočko), T. Jaszenický T., P. Maršovský, Šmálik, ifj. D. Bartko, Farkaś, Tonko, Bureš (79. Š. Jasenický), T. Maršovský (59. Kiss). A találkozót 110 néző előtt Rybár vezette.

Ugyancsak szombat délután került sor a ružinovi katonacsapat és a szentgyörgyiek párharcára. A mezőny jobbik felében tanyázó riválisok összecsapásán a vendégek kezdték a gólgyártást, a 16. percben Achberger iratkozott fel a góllistára. A szentgyörgyiek tizennyolc percig őrizték soványka előnyüket, a 34. percben Takáč kiegyenlített. Fordulás után előbb az 57. percben Wintzler, majd a 81. percben védelmi hibát követően Radačovský állította be a végeredményt. Megérdemelten győztek az egykori Slovan-labdarúgó, Miroslav Chvíľa edző védencei. VTJ Ružinov–Svätý Jur 3:1 (1:1). Gólok: Takáč (34.), Wintzler (57.), Radačovský (81.), ill. 16. Achberger. A mérkőzést 100 néző előtt Chálka vezette, sárga lap: Tomáš, ill. Achberger. VTJ Ružinov: Kupčík–Lazo (46. Lanc), Tomáš, Gálik, Blahutiak, Ivan, Pivoluska, Wintzler, Takáč (79. Tóth), Juhász (64. Cséfalvay), Radačovský. Svätý Jur: Vaňo–Polák, Bartovič, Hornáček, Glončák, Šustek (84. Šlosarčík), Martin Král, Glos, Achberger, Šiko, Vavrík (66. Matúš Král).

A vasárnap délelőtti récsei focimatinén a hazai Paliatka már a 2. percben gólt érhetett volna el, fejese azonban célt tévesztett. Egy perccel később Ščibrány lövését védte Vencel, a szenciek kapusa. Ezt követően a rutinos Fiľak a gólvonalon állva tisztázott, majd Nagy lövésénél is segített kapusának. A szenci SFM első lövési kísérlete (Petrovič) a 40. percben került a jegyzőkönyvbe. Szünet után tovább folytatódtak a récsei rohamok. Az 50. percben Kováčik lövése a kapufán csattant. Az 56. percben Petrovič pontos lövése landolt a vendéglátók hálójában. Egy perccel később 16 méterről leadott lapos lövése Nagy a jobb alsó sarokban kötött ki. A 70. percben Fiľak kapott piros lapot, ám az emberelőnyben játszó hazaiak már képtelenek voltak újabb gólt elérni. Legnagyobb akadályt egyébként a remek formában hárító vendégkapus, Vencel jelentette számukra. Rača– SFM Senec 1:1 (0:0). Gólok: Nagy (57.), ill. Petrovič 56. Játékvezető: Demovič. Sárga lap: Paliatka, piros lap: Fiľak. Rača: Kalčok–Štroffek (78. Dobiáš), Gabura, Méry, Križan, Kováčik, Ščibrány, Nagy, Bakič (77. Kavčák), Paliatka (88. Nálepka), Rybníček. SFM Senec: Vencel–Bergendi, Fiľak, Poór, Petrovič (90. Karkeš), Bozsik (81. Futó), Csiba, Brnula, Géc, Kakaš, Rybecký (87. Krajčovič). (rh, ái)