Vendégsiker a rangadón

Nagykapos. A végeken kullogó csapatok nagy érdeklődéssel várt rangadójának nagy tétje volt mindkét csapat számára. A hazaiak ugyanis győzelmük révén elkerülhettek volna a sereghajtó pozíciójából. A Hernád-partiak viszont hárompontos zsákmány birtokában némileg nyugodtabban lélegezhettek volna. A nagykaposiak már a 13.

Nagykapos. A végeken kullogó csapatok nagy érdeklődéssel várt rangadójának nagy tétje volt mindkét csapat számára. A hazaiak ugyanis győzelmük révén elkerülhettek volna a sereghajtó pozíciójából. A Hernád-partiak viszont hárompontos zsákmány birtokában némileg nyugodtabban lélegezhettek volna. A nagykaposiak már a 13. percben gólnak örülhettek volna, Nagy azonban tizenkét méterről a kapufát találta telibe. A 20. percben a hazai Douzsicky fejelt jó helyzetben a kapu mellé. A kassaiak a 30. percben szereztek vezetést. Egy kapu elé beívelt labdára Marinčák remek ütemben érkezett, fejese a hálóban landolt. A 37. percben Terebessy egyenlíthetett volna, léc alá tartó bombáját Cverňák, a Lokomotíva kapusa szögletre tenyerelte. A 41. percben már a vendégek kapusa is verve volt. Petrigán kapuba tartó gyengécske lövését a vendégek egyik védője a gólvonalról a mezőnybe kanalazta. Fordulás után elkeseredetten rohamoztak a zempléniek. A 75. percben Horňák lövését Hrabčák, a hazaiak kapusa hatástalanította. A hazaiak hálóőrének a hajrában is akadt dolga. Horňák ugyanis a 81. és 86. percben góllal kecsegtető helyzetbe került, ám mindkét ziccerénél Hrabčák játszotta a prímet. VEĽKÉ KAPUŠANY–LOKOMOTĺVA KOŠICE 0:1 (0:1). Góllövő: 30. Marinčák. Sárga lap: M. Hrabčák, Sofka, Sztanko, Petrigán, ill. Paulinský. Játékvezető: Mriglot, 300 néző. V. KAPUŠANY: Milan Hrabčák–Sofka (84. Martin Hrabčák), Terebessy, Petrigán, Zsiro–Novák (64. Fintor), Fedor (74. Šipoš), Nagy, Lizák–Douzsicky, Sztanko. LOKOMOTĺVA KOŠICE: Cverňák–Kunzo, Marinčák, Kováč, Tomusko–Lukáč, Fecík (90. Vantara), Horňák, Paulinský (84. Turčík)– Kocsis, Ďuran. (kk, gh)