Március végén megalakult az MKP új komáromi helyi szervezete, amelynek elnöke Kocur László, a párt országos pártigazgatója lett, az elnökség további tagjai pedig Bauer Ildikó és Nagy György alelnökök, valamint Hutter Mária és Valacsai Ferenc.
Újjászerveződött az MKP Komáromban
Az elmúlt három évben kétszer oszlatták fel Komáromban az MKP helyi szervezetét, 2015-ben, majd 2017-ben. Első alkalommal az indok a párt szempontjából sikertelen 2014-es önkormányzati választás volt, amikor az MKP és a Híd közös polgármesterjelöltje alulmaradt a függetlenként indult, korábbi MKP-tag Stubendek Lászlóval szemben, és a 25 tagú városi képviselő-testületbe is csak három MKP-s jutott. Másodjára 2017 novemberében oszlatta fel az Országos Tanács a helyi szervezetet, mert elégedetlenek voltak Fekete Ferenc elnök tevékenységével, akinek nyilatkozatai, megnyilvánulásai nem mindig voltak összhangban a járási és az országos elnökség álláspontjával. Mindkét esetben még a párt korábbi alapszabálya szerint történt a feloszlatás. Kocur László lapunknak elmondta, az új helyi szervezetet már a novemberi OT-n elfogadott új alapszabály szerint hozták létre.
„Korábban arról folyt a vita, hogy a helyi szervezet megszüntetésével automatikusan megszűnik-e a tagok párttagsága is. Az országos etikai bizottság jogmagyarázata szerint a régi alapszabály szerint az ilyen személyek alapszervezet nélküli tagok maradtak. Mivel a komáromi helyi szervezet feloszlatása mindkét alkalommal még az előző alapszabály szerint történt, ezeknek a tagoknak a párttagsága nem szűnt meg” – magyarázta Kocur László. Ezért az új elnökség valamennyi korábbi komáromi MKP-tagot levélben szólított fel, hogy az új helyi szervezet létrejöttétől számítva 30 napon belül jelezze, tagja akar-e lenni ennek a szervezetnek. Aki ezt nem teszi meg az alapszabályban rögzített határidőig, annak automatikusa megszűnik a párttagsága. Az új alapszabály szerint ugyanis azon a településen, ahol van MKP helyi szervezet, nem lehet senki helyi szervezet nélküli tag. Az alapszabály ugyanakkor arra is lehetőséget ad, hogy ha a nyilvántartásba vételét kérő tag személyével kapcsolatban kétségek merülnek fel, a helyi szervezet elnökének indítványára vagy a helyi szervezet határozata alapján a járási elnökség döntsön tagsági viszonyáról. Ezt az eljárást legkésőbb a nyilvántartásba vétel iránti kérelem beérkezését követő első taggyűlésen lehet kezdeményezni.
Komáromban előreláthatólag május elején tartják az első taggyűlést. Azután lehet majd pontosan tudni, a régi tagok közül hányan csatlakoznak az új alapszervezethez és kik adják fel párttagságukat.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.