A Nyitrai Regionális Közegészségügyi Hivatal (RÚVZ) tájékoztatása szerint a hatodik naptári héten 9856 akut légúti megbetegedést regisztráltak, ebből 3408 volt influenza.
Több hét után csökkent az influenzások száma Nyitra megyében
![influenza k](/sites/default/files/styles/image_16_10_w400/public/lead_image/2024-02/shutterstock_1523330795.jpg.webp?itok=BRJdDQcL)
„Az előző naptári héthez képest ez 10,4 százalékos csökkenés” – közölte a nyitrai RÚVZ.
Ennek ellenére több tucatnyi iskola volt zárva. Összesen 32 óvodában, 51 alapiskolában, egy speciális nyitrai alapiskolában és 5 középiskolában szünetelt a tanítás.
Főként az öt évnél kisebb gyerekek között terjedt a betegség, 265 esetben jelentkeztek szövődmények. „Az összes bejelentett eset 29,5 százaléka arcüreggyulladás, 34,3 százaléka tüdőgyulladás, 36,2 százaléka középfülgyulladás volt. A körzeti orvosok 53%-a, a gyerekorvosok 43%-a jelentett be megbetegedéseket – tette hozzá a hivatal.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.