Tíz emberrel is nyertek

Zselíz. A játékosínséggel küzdő hazaiknál Štuller István vezetőedző szinte az utolsó pillanatban hívta vissza az oroszkaiknak kölcsönbe ígért Babecot. Ezzel a lépésével végül is elérte, hogy tizenegy hadba fogható labdarúgója legyen a szombati összecsapásra. A gútaiak szakvezetője, Milan Srňanský két héttel ezelőtt alaposan feltérképezte a hazaiakat, a meccs előtt zsákmányban reménykedett.

ŽELIEZOVCE–KOLÁROVO 3:2 (0:1). Góllövők: Burín 2 (53. és 61), Kotrus, ill. Molnár (27.), Rajčáni (70. – 11-esből). Játékvezető: Kútny, 250 néző. Sárga lap: Rotík, Ľ. Barecz, Kokoška, Čudai. Piros lap: Kokoška (Želiezovce). Az első negyedórában nem történt említésre méltó esemény a pályán. A folytatásban Sál lövését hatástalanította Kantár, a Vág-partiak kapusa. A 27. percben vezetéshez jutottak a vendégek. Ľ. Bereczet átugrotta a labda, a szemfülés Molnár résen volt, s hazaiak kapujába célzott. Három perccel később Kokoška mintegy hét méterről a vendégkapus kezébe fejelte a labdát, majd Sál húsz méterről elvégzett szabadrúgását védte jó érzékkel Kantár, a gútaiak kapusa. A 40. percben Sál kapu elé belőtt labdájáról csupán centiméterekkel maradtak le a hazai csatárok. A második félidőt a vendégek kezdték jobban, Rajčáni lövése csupán hajszállal szállt kapu fölé. Az 53. percben Burín lerázta őrzőjét és a kapujából kimozduló Kantár fölött a hálóba emelt. A 61. percben ismét Burín iratkozott fel a gólszerzők közé. Első lövését ugyan Kantár még reflexszerű mozdulattal a mezőnybe tenyerelte, ám a duplázásnál már tehetetlennek bizonyult. Két perc elteltével Kokoška és Máté kakaskodott egymással, a játékvezető az előbbi produkcióját piros, a vendégjátékosét pedig sárga lappal „jutalmazta”. A 69. percben Németh lövését a gólvonalról vágták ki a hazai védők. A 70. percben Hrdlicát szabálytalanul akasztották a zselízi védők, a megítélt büntetőt Rajčáni higgadtan értékesítette. A mérkőzés hajrájában előbb a hazaiak kapuja forgott két ízben is veszélyben, Molnár és Máté Zsolt lövését azonban Barecz Norbert kivédte. Néhány másodperccel a párharc befejezése előtt Tóth lövését Kantár kiütötte, a kipattanót azonban Kotrus közelről habozás nélkül a hálóba vágta. Tíz emberrel is nyerni tudtak a lelkesen küzdő hazaiak.

A mérkőzés végén Štuller István, a győztes csapat vezetőedzője elsősorban védencei küzdenitudását emelte ki. „Hét alapembert kellett ma helyettesítenünk. Hatalmas fegyverténynek számít, hogy nélkülük, ráadásul emberhátrányban tudtunk fordítani. Köszönet érte csikócsapatomnak.” Kollégája, Milan Srňanský nem titkolta, tanítványai bizony elmaradtak a várakozástól. „Szégyenlem magam csapatom gyatra teljesítményéért” – hangzott a szókimondó szakvezető értékelése.