Találjuk ki az uniós Zemplént!

Sátoraljaújhely. A helyi Európa Házban tartott Találjuk ki az uniós Zemplént! című előadás-sorozatnak ezúttal Harangozó Gábor európai parlamenti képviselő, az EU Regionális Fejlesztési Bizottságának tagja volt a vendége.

A rendezvényen a civil szervezetek és az önkormányzatok képviselői, vállalkozók és magánszemélyek is részt vettekSzabó Bernadett felvételeSátoraljaújhely. A helyi Európa Házban tartott Találjuk ki az uniós Zemplént! című előadás-sorozatnak ezúttal Harangozó Gábor európai parlamenti képviselő, az EU Regionális Fejlesztési Bizottságának tagja volt a vendége. A Zemplén Európa Klub által szervezett rendezvényen szlovákiai és magyarországi civil szervezetek, önkormányzati képviselők, polgármesterek, vállalkozók és magánszemélyek vettek részt. A találkozó házigazdája, Ficsor Ádám, a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium szakelőadója elmondta, januárban Tabajdi Csaba európai parlamenti képviselő volt a vendégük, a jövőben pedig más, neves szakembereket is szeretnének a mostanihoz hasonló találkozóra meghívni. Harangozó Gábor a 2005 és a 2015 között megvalósuló regionális fejlesztési elképzelésekről és az ezekhez kapcsolódó forrásokról tartott előadást. A képviselő elmondta, a tervek szerint az említett időszakban fejlesztésekre mintegy 15 ezer milliárd forint áll majd Magyarország rendelkezésére. Fontos azonban azt megjegyezni, hogy ez a tervezet a jövőben még valószínűleg változni fog, mint ahogy az unió támogatási politikája is. Abban mindannyian egyetértenek, hogy az egyes régiókban az informatikai és telekommunikációs fejlesztésekre szükség van, ám azt is tudomásul kell venni, hogy a bővítéssel egy új helyzet állt elő. A jelenlegi tagországokban és a még csatlakozni kívánó államokban emberek milliói élnek 19. századi körülmények között. Az ő igényeik sem hagyhatóak figyelmen kívül. Az Európai Unió a jövőben ennek ellenére nem támogatja majd az eddigi ad hoc-jellegű fejlesztéseket, és csak azoknak a régióknak ad pénzt, amelyek hatékony térségfejlesztési koncepcióval és az azokhoz kapcsolódó konkrét projektekkel rendelkeznek. A támogatások mintegy ötven százaléka ezekre fizethető ki. Azok a térségek, amelyek kidolgozzák a stratégiákat, majd összehangolt fejlesztéseket és beruházásokat hajtanak végre, a folyamat nyertesei lesznek. Akik erre nem képesek, mert politikai acsarkodás miatt vagy valamilyen más okból nem tudnak megegyezni abban, mik legyenek a fejlesztési koncepciók főbb irányelvei, ezektől a támogatásoktól elesnek majd, és óhatatlanul lemaradnak. A képviselő azt is hangsúlyozta, hogy a határ menti régiók térségfejlesztési koncepciójának kidolgozása után el kell majd érni, hogy ezek az elképzelések bekerüljenek az egyes országok nemzeti fejlesztési tervébe.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?