Nyitrán már az utcák is eladók

Nyitra |

<p>Három nap alatt több mint ezren írták alá azt a petíciót, amelyet a belvárosi ingatlantulajdonosok kezdeményeztek a korzóra nyíló Palárik utca eladása ellen.</p>

A magisztrátus pályázatot írt ki több kihasználatlan ingatlan, köztük a szóban forgó utca eladására, és a legesélyesebb induló beépítené az egész területet, csupán egy gyalogosátjárót hagyna az épületek alatt.
A helyi sétálóutca már enélkül is nehezen megközelíthető autóval, emiatt, és a városban egymás után megnyílt bevásárlóközpontok miatt a korzón sorra bezárnak az üzletek. Az ingatlanok tulajdonosai szerint ha lezárják a Palárik utcát, amelyen naponta sok ezer autó és a városi tömegközlekedés több járata is áthalad, a történelmi óváros végleg elnéptelenedik. Két hete ugyan megszavazta a városi képviselő-testület, hogy a korzó környéki utcákban 16 óra után ingyenesen lehet parkolni, de a kereskedők szerint ez kevés az emberek visszacsalogatásához. „A város területfejlesztési koncepciójában a zöldövezetek megtartása, sőt, újak létrehozása, és tizenkét parkolóház felépítése szerepel. Eddig még egy sem épült fel, a zöldterületeket pedig lassan mind eladják“ - figyelmeztet Roman Cerulík, a petíciós bizottság tagja.
A város vezetői szerint azonban a kereskedők feleslegesen dramatizálják a helyzetet, mert a Palárik utca eladása korántsem eldöntött dolog, csupán javaslat. „Ez a négyezer négyzetméternyi terület a rosszul kihasznált városi ingatlanok közé tartozik, ezért merült fel az eladás ötlete. A pályázati bizottság számára a legfőbb szempont az lesz, hogy a város fejlesztése szempontjából mit kínál az érdeklődő“ - állítja Jozef Dvonč polgármester. Mint mondta, a város fejlesztési terve autók és buszok számára is megfelelő aluljáróval és nem csak gyalogos átjáróval számol, tehát nem kell attól tartani, hogy a korzó megközelíthetetlen lesz. Az ingatlantulajdonosokat és kereskedőket azonban ez nem nyugtatta meg. Emlékeztettek arra, hogy a befektetők a Malom bevásárlóközpont építése során sem tartották be az ígéreteiket, hogy tekintettel lesznek a történelmi környezetre. Ma egy 28 500 négyzetméter alapterületű kolosszus van az egykori ipari műemlék helyén, amelyet engedély nélkül bontottak le, és főleg az itt megnyitott 130 bolt szippantotta el a korzóról az embereket. „Felfoghatatlan, hogyan lehet egy forgalmas, kulcsfontosságú utat kihasználatlan területté nyilvánítani. Ha csak nem az a magyarázat, hogy az ismeretségi körből valaki szemet vetett rá. Az is felettébb furcsa, hogy a környékbeli épületek tulajdonosait ugyan elővásárlási jog illeti meg, de a pályázatról csak akkor értesültek, amikor a jelentkezés már lezárult. Ezért kell most tiltakoznunk, mert ha tényleg eladják, már késő lesz. A saját ingatlanával mindenki azt csinál, amit akar, és rögtön elfelejti, mit ígért a pályázatban“ - véli Mário Thurzo étteremtulajdonos, az Óváros Fejlesztéséért Társulás egyik alapítója. A magisztrátuson november 30-án fogják kiértékelni a feleslegesnek ítélt városi ingatlanok felhasználására érkezett pályázatokat, a petíciós bizottság addig gyűjti az aláírásokat. Ha a város mégis eladja, és az új tulajdonos beépíti a Palárik utcát, a kereskedők készek pert indítani az ellen, aki vagyonuk elértéktelenedését okozta.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?