Nem osztoznak a nyereségen a városi cégek

<p>Vágsellye. A közbeszerzési eljárásokkal járó problémák, az egyik fontos beruházás leállítása, a város által fenntartott iskolák átszervezése és az önkormányzati cégek nyeresége volt napirenden azon a csütörtök esti lakossági fórumon, melyet a Jobb Vágsellyéért csoport szervezett.</p>

SZÁZ ILDIKÓ

Hetekkel ezelőtt leállították a munkát a centrumban, mert a város vezetése nem tudott szót érteni a kivitelezővel. A 879 ezer eurós beruházásra kiírt közbeszerzési pályázatot elektronikus aukción egy galántai cég nyerte meg. Martin Alföldi, Vágsellye polgármestere a fórumon elmondta, a közbeszerzési eljárásokkal eddig is rengeteg problémájuk volt, és az aukciós rendszert nem tartja megfelelőnek. A kedvezőbb árfeltételeket kínáló kivitelező még nem garancia a minőségi munkára. Más képviselők szerint a projektben van a hiba, ezért nem tud a kivitelező az ütemterv szerint dolgozni. A tervekben 150 centiméter széles járdák vannak feltüntetve, ám a lakosok 180 centimétereseket szeretnének. A járdák egy részét azonban már befejezték, kiszélesítésük sokkal többe kerülne. Addig nem folytatják a munkálatokat, míg nem sikerül tisztázni a félreértéseket. Parázs vitát váltott ki a fórumon az iskolák átszervezése, amit másodszori nekifutásra sem hagyott jóvá a testület. A város által működtetett oktatási intézmények racionalizálása 2008-ban és idén is a városatyák, a szülők és a pedagógusok kemény ellenállásába ütközött. Néhány hónappal ezelőtt, amikor napvilágot látott a legújabb elemzés az egyes iskolák látogatottságáról, újból felmerült annak a lehetősége, hogy a Vágvecse lakórészben a Hollý utcai nagyobb épületbe költöztessék át a Bernolák utcai szlovák alapiskolát. „Végül úgyis a szülő dönti el, hogy a belvárosi vagy a Vágvecse városrészben lévő iskolába járatja-e a gyerekét, ebbe nincs beleszólásunk. A megüresedett épületbe annak korszerűsítése után a Pázmány Péter Alapiskola költözhetne, így végre tornateremhez jutnának. Nem a magyar oktatást akartuk megszüntetni ezzel a lépéssel, hanem jobb feltételeket teremteni a gyerekek számára” – hangsúlyozta Alföldi.

A fórumon elhangzott, hogy a racionalizálással a város iskolatanácsában és oktatásügyi bizottságában ülő képviselők és szakemberek egyetértettek. Később azonban, amikor megjelentek a szülők és a pedagógusok az önkormányzati ülésen, egyesek már másképpen szavaztak. Ennek talán az volt az oka, hogy a Hollý utcai szlovák és a magyar tannyelvű Pázmány Péter Alapiskola szülői közössége petícióban tiltakozott a tervezett változások ellen.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?