Milyenek a tapasztalataik a biztosítókkal az árvíz sújtotta területeken?

Priskin Magdolna nyugdíjas, SzímőA mi házunk 1952-ben épült, és már az elődeink is kötöttek biztosítást. Mi sem volt természetesebb, minthogy mi is kössünk, mégpedig olyat, hogy amikor majd árvíz- és belvízveszély van, akkor helyre tudjuk hozni a károkat.

Priskin Magdolna nyugdíjas, Szímő

A mi házunk 1952-ben épült, és már az elődeink is kötöttek biztosítást. Mi sem volt természetesebb, minthogy mi is kössünk, mégpedig olyat, hogy amikor majd árvíz- és belvízveszély van, akkor helyre tudjuk hozni a károkat. Amikor a 2010-es árvíz idején néhány hónap után észrevettük, hogy az otthonunk alapjai szétáztak, a falak dohosodnak, a biztosítóhoz fordultunk. Azt állították, hogy a Vág parti falunkban nem is volt árvíz. A folyó közelében lakunk, nagyon sok pénzünkbe került az alapok helyrehozatala, fáradságos munkával, és csak az újrafestéshez kaptunk némi támogatást. Nem elég, hogy az embert gond és baj éri, még arra sem számíthat, hogy a biztosító megtéríti a kárt.

Hlavaty Zsuzsanna gondozónő, Szímő

Szerencsére nincs pincénk, bár sokszor hiányzik, ilyenkor azonban nem kell tartanunk a belvizektől. Házbiztosításunk van, természeti csapások ellen is biztosíttattuk az ingatlant. Házhoz jött az ügynök, és nem volt gond csaknem mindenre kiterjedő szerződést kötni. Nagyon sok mindenre kell azonban figyelni a biztosítás megkötésekor. Annak idején, amikor mi kötöttünk szerződést az egyik társasággal, kimaradt egy fontos pont. Azt sem tartom kizártnak, hogy taktikai húzás volt ez a biztosítótól, hogy adott helyzetben kibúvókra hivatkozva ne fizessenek kártérítést. Nem kötöttünk biztosítást atmoszferikus csapadékra, később volt egy hatalmas beázásunk, egy vihar alkalmával. Nem is fizettek, mivel a szerződésbe nem volt belefoglalva ez a pont. A biztosítótársaság kinevezte ezt a fajta vihart atmoszferikusnak.

Szalay Rozália, Kolozsnéma polgármestere

A Duna mellett élő emberek szeretik és tisztelik is a nagy folyót, de azt tapasztalom, hogy félelem nincs a lakosokban. Az 1965-ös árvizet követően községünk határában nagyon jól megépítették a gátrendszert, vízhatlan résfalakkal erősítették meg, úgyhogy nálunk a belvíz sem igazán tör föl, az árvíz sem tartja rettegésben a községet. Sokkal több a gondunk a heves esőzések utáni vízelvezetéssel. Úgy gondolom, a faluban külön az árvízre nem kötnek biztosítást az emberek, inkább szélesebb területet érintő természeti csapásokra. Azon nem csodálkozom, hogy ártéren belül levő házakra a biztosítótársaságok egyáltalán nem kötnek biztosítást, hiszen aki oda építkezik, annak vállalnia kell a felelősséget az esetleges károkért.

(szaz, vkm)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?