<p>Királyrév/Nádszeg. A Dunán levonuló árhullám a Kis-Duna és a Fekete-víz vízszintjére is kihatással volt. A mátyusföldi községeket nem fenyegette közvetlen veszély, de felkészültek a védekezésre. Szombaton a főút egy szakaszát elöntötte</p>
BARTALOS ÉVA
„A múlt hét elejétől folyamatosan figyeltük a helyzetet, értékeltük az információkat, a várható vízállás és az időjárási előrejelzések alapján intézkedtünk” – nyilatkozott lapunknak Miroslav Spál, a Vági Ármentesítő Vállalat igazgatója. Hozzátette, a régiót gyakran sújtják árvizek, így a polgármesterek, a lakosok, a tűzoltók és a rendőrség is tudja, mi a teendő. Az elemzések alapján azt jósolták, a Fekete-víz és a Kis-Duna vízállása eléri a 2002-ben mért értéket. A királyrévi szivattyútelepen huszonnégy órás szolgálat működött. Királyrévben vasárnap délután öt óráig emelkedett a Fekete-víz. „Este tíztől csökken a vízszint. Egy helyen homokzsákokkal kellett erősítenünk a védelmet” – mondta Racsko Pál, Királyrév polgármestere. Nádszegen a Kis-Dunát és a Fekete-vizet is figyelték. „A Kis-Duna vízszintje nem haladta meg a 2002-es magasságot. Az erdőben homokzsákokat kellett kiraknunk, hogy megvédjük a termőföldeket. Azon a területen korábban eltávolították a töltést. A folyó lassan visszavonul” – tájékoztatott Juhos Ferenc, Nádszeg polgármestere. A nádszegi oldalon folyamatosan épül a Fekete-víz gátja, kilenc kilométeres szakaszon egy méterrel emelik meg a töltés koronáját. Királyrévben azonban hiányzik a töltés, csak az Oncsa utcát védi egy hatszáz méter hosszú gát. A két települést 2006-ban sújtotta a legnagyobb árvíz.
Szombaton lezárták a Nádszeg és Vásárút közti főutat, melyet a Kis-Duna Tőkési-ága öntött el. Vasárnapra apadni kezdett a folyó, így feloldották a korlátozást.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.