Losonci zsákmány

Čadca. Idegenben szerzett értékes pontot szombaton a III. liga közép-szlovákiai csoportjának mezőnyében játszó losonci kollektíva. Már az első percben a hazaiak hálójában táncolt a labda. Béreš beadására Póch remek ütemben érkezett, s fejéről a labda a hazaiak hálójában kötött ki. Az 5.

Čadca. Idegenben szerzett értékes pontot szombaton a III. liga közép-szlovákiai csoportjának mezőnyében játszó losonci kollektíva. Már az első percben a hazaiak hálójában táncolt a labda. Béreš beadására Póch remek ütemben érkezett, s fejéről a labda a hazaiak hálójában kötött ki. Az 5. percben Vaňovec pontatlanul célzott, két perccel később a túloldalon Máč vette célba a čadcaiak kapuját, ám Gavlák kapus résen volt, s kivédte a lövést. A vendégek igyekezetét a három, egymást követő szöglet is kifejezésre juttatta. A 19. percben egyenlítettek a vendéglátók. Krištofík átadását Baláž kapásból a hálóba bombázta. A folytatásban a hazaiak kerültek fölénybe, ám Šimšák csupán a kapufát találta telibe a 24. percben, majd Macášek távoli bombáját Michalík, a LAFC hálóőre tenyerelte szögletre. A 30. percben Tyčiak lövése a kapu fölé szállt, négy perccel később pedig Póch célzott pontatlanul. A 41. percben egy szöglet után Drugda lövése a kapu mellett hagyta el a játékteret. A 43. percben pedig a hazai Trizuliak sem járt szerencsével. Fordulás után tüstént változott az eredmény. Ezúttal a hazaiak kezdtek eredményesebben, a 47. percben ugyanis Trizuliak hámozta át magát a losonciak védelmén, Balážhoz továbbított, aki nem hibázott. Továbbra is a hazaiak játszották a prímet, ám mezőnyfölényüket képtelenek voltak góllá értékesíteni. A nagy igyekezettel futballozó Kaličiak-tanítványok támadásai a 65. percben meghozták a kívánt eredményt, Csányi szépségdíjas lövéssel kiegyenlített. A 75. percben Kubištel remekül tálalt Trizuliak elé, akinek a lövését a jól védő Michalík hárította. A Čadca együttese a 77. percben tizenegyeshez jutott, miután Petrák szerelését szabálytalannak ítélte meg Hreus bíró. Šutý azonban kihagyta a büntetőt, s ez a momentum rányomta bélyegét a finiselő hazaiak produkciójára. Görcsös igyekezetük nem vezetett eredményre, a találkozó igazságosnak mondható pontosztozkodással fejeződött be. Itt jegyezzük meg, hogy a Čadca a tavaszi idényben továbbra is nyeretlen!

Čadca–Lučenec 2:2 (1:1) Gólok:. Baláž (19. és 47.), ill. Póch (1.), Csányi (65.). Játékvezető Hreus, 120 néző. Čadca: Gavlák–Macášek, Piňo (72. Kubištel), Petrák, Šimášek, Krištofík (66. Jaroš), Vaňovec, Kavuliak, Šutý, Trizuliak (80. Mudrík), Baláž. Lučenec: Michalík–Fleško, Hudáček, Máč, Drugda, Schmidt (46. Žigo), Püspöky (84. Líška), Béreš, Póch, Tyčiak, Csányi. (mg, ái)