<p>A Szlovák Erdők állami vállalatnak kevesebb alkalmazottal kell beérnie, akik szakmailag és erkölcsileg is magasabb szintet képviselnek, és a fizetésük is magasabb lesz.</p>
Leépítések az állami erdészetnél
Állítja mindezt az erdőgazdálkodás vezérigazgatói tisztségére pályázó Ján Mičovský. „Azoknak, akik nem váltak be vagy hibáztak, távozniuk kell. A döntő fontosságú munkahelyeket fiatalokkal kell betölteni. Az erdőknek és az erdőgazdálkodásnak is odaadó erdészekre van szüksége, olyanokra, akik képesek és eléggé bátrak is a dolgok megváltoztatására, és teljes erőbedobással vetik bele magukat a munkába. Támogatni kell a kiemelkedően jó diákokat, és fel kell venni őket. Radikálisan csökkenteni kell az irányító szervek létszámát – az erdészeti üzemekét 26-ról 10-re, az erdőigazgatóságokat 156-ról 120-ra, a körzetekét 1005-ről 500-ra. A legalsó szinten viszont több munkás kézre lesz szükség” – mondta Mičovský.
Mičovský szerint az erdészeket kihívás elé állítja az, hogy az erdőket fel kell készíteni a klímaváltozásra, a biológiai és a gazdasági változásokra. „Olyan gazdálkodásra van szükség, ami lehetővé teszi, hogy az erdő a lehető legtermészetesebb, legmaradandóbb, legellenállóbb legyen a kártevőkkel és pl. az árvizekkel szemben is. Az átmenet évtizedekig eltarthat, ezért azonnal el kell kezdeni” – mondta.
a
El szeretné érni azt is, hogy a valós befektetések állását szoftverek ellenőrzése alá vonják, hogy a fát ne adják olcsóbban, mint amennyiért kitermelik, és elektronikus megfigyelés alatt tartanák a feldolgozott fa mozgását is az erdőigazgatóságokból. Mičovský ellenzi az állami vagyon kiárusítását, amelyet állami erdők öveznek és a történelmi értékű erdészházak eladását.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.