Krízishelyzet a krízisközpont miatt

<p>Szomotor. Még az őszi önkormányzati választások előtt döntés születhet abban a perben, mely a bodrogközi község polgármesteri címéért induló két jelölt között zajlik.</p>

LECZO ZOLTÁN

Szomotoron a Híd színeiben induló jelenlegi polgármester, Juhász János és Yves Nicolas Ogou, a Kereszténydemokrata Mozgalom jelöltje között a helyi krízisközpont miatt évekkel ezelőtt indult pereskedés.

Juhász János lapunknak elmondta, az intézmény még a falu előző vezetése által, 2007. november 30-án kötött szerződés alapján üzemel a településen. A polgármester állítása szerint a bérlő 2008 és 2010 között 18 852 euró tartozást halmozott fel, majd miután 2011-ben és 2012-ben egy ideig fizette a számlákat, újabb kb. 20 ezer euró adóssága keletkezett. A község vezetése a bérleti viszonyt néhány éve felmondta, ám ennek a keresetnek a bíróság nem adott helyt. Miután a 2007-ben kötött szerződés a falu számára előnytelennek bizonyult, azt a bérlővel módosítani szerették volna, de végül ebben az ügyben nem sikerült megállapodniuk. Mivel a közüzemi tartozások tovább növekedtek, a krízisközpontban a nyár folyamán megszüntették a villanyszolgáltatást, és a vitás ügyet egy újabb bírósági eljárás keretében próbálták rendezni. Ennek következő tárgyalási napja november 6-án lesz, valószínűleg döntés is születik.

Yves Nicolas Ogou lapunkat úgy tájékoztatta, a vádakkal nem ért egyet, igazát állítólag több hivatalos irattal és egyéb dokumentummal is igazolni tudja. A krízisközpont vezetője a tevékenységét érintő támadások mögött személyes konfliktust sejt. Nicolas Ogou állítása szerint a krízisközpontot évek óta különböző pályázatok útján elnyert támogatásokból üzemeltetik, ezeknek a projekteknek a szigorú előírásai nem is teszik lehetővé, hogy a kapott pénzekkel ne a törvényeknek megfelelően számoljanak el. A 2007-ben kötött szerződésben az áll, hogy a bérlő a létesítmény használatáért havonta 20 ezer koronát (663,88 euró) köteles fizetni, az összeg tartalmazza a mindenkori víz-, villany- és gáz-, illetve az egyéb közüzemi díjakat is. Az intézményvezető ezért sem érti, a polgármester hogyan követelheti tőle például 1116, illetve 1957,96 euróról kiállított havi számlák megfizetését.

Juhász János elismerte, a szerződés 2012-es felbontását a bíróság nem tartotta szabályosnak, ám a község más indokkal még ugyanebben az évben másodszor eljárást indított az ügyben. Ezután a számlákat már nem a bérleti díj megfizetésével kapcsolatosan állították, ki, hanem a tényleges havi gáz-, víz- és villanyfogyasztás rendezését kérték az üzemeltetőtől. A polgármester egyébként azt is sérelmezte, hogy a falunak nincs hivatalos információja arról, hogy a krízisközpontban jelenleg hány személy él. Ezeknek az embereknek Szomotoron sokszor még ideiglenes lakhelyük sincs, ezért például szemétdíjat sem fizettethetnek velük.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?