A hőség miatt víztakarékosságra figyelmeztet a nyugat-szlovákiai vízmű.
Korlátozhatják az ivóvízellátást Nyugat-Szlovákiában
A Nyugat-szlovákiai Vízművek (ZsVS) arra figyelmeztet, hogy egyes térségekben korlátozhatják az ivóvízellátást, amennyiben az ivóvízbázisok hozama kritikus szintre csökken. A társaság szerint a következő hetekben várható hőség tovább ronthatja a helyzetet. Az esetleges intézkedésekről előzetesen tájékoztatják a lakosságot.
A vízművek egyúttal arra kérik a fogyasztókat, hogy a vezetékes ivóvizet kizárólag ivási és higiéniai célokra használják. Nem javasolják a víz felhasználását kertek, gyepfelületek, sportpályák és közterületek öntözésére, valamint gépjárművek mosására.
A társaság emlékeztetett arra is, hogy a medencék feltöltése szabályozott módon, tartálykocsis vízszállítással is megoldható. A felelős vízhasználat hozzájárulhat ahhoz, hogy a megnövekedett nyári fogyasztás idején is folyamatos maradjon az ivóvízellátás valamennyi fogyasztó számára.
A ZsVS a Dunaszerdahelyi, a Galántai, a Vágsellyei, a Lévai, az Érsekújvári, a Nyitrai, az Aranyosmaróti, a Nagytapolcsányi, a Báni, a Privigyei és a Komáromi járásban működtet közüzemi vízellátó rendszereket. A társaság tájékoztatása szerint Nyugat-Szlovákia 11 járásában csaknem 800 ezer lakost lát el ivóvízzel.
Ezt olvasta már ?
Nem megfelelő a hozzászólás?
A szabályokat sértő hozzászólás jelentéséhez jelentkezzen be, vagy töltse ki az űrlapot.Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.