Komárom feketelistán

Komárom |

<p>Közel 250 ezer eurós pályázatot nyújt be a város a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett, a környezetminőség javítását célzó operatív programba. Csakhogy addig hiába pályáznak, amíg a város le nem kerül a Nemzeti Munkafelügyelet feketelistájáról.&nbsp;</p>

Komáromban 13 új szeméttároló helyet alakítanának ki, 100 új konténert, új pótkocsis traktort, valamint PET-palackok préselésére szolgáló gépet vásárolnának, és a szelektív hulladékgyűjtés népszerűsítésére, propagálására is fordítanának az összegből. A városnak csupán 5 százalék önrésszel kellene hozzájárulnia a költségekhez. Mindez azonban csak akkor valósulhat meg, ha a város lekerült arról a feketelistáról, ahová a Nemzeti Munkafelügyelet ellenőrzése nyomán került feketefoglalkoztatás miatt – értesüléseink szerint egyelőre nem jogerősen. Ha ez nem történik meg, akkor Komárom az elkövetkező öt évben semmilyen pályázaton nem vehet rész, aminek katasztrofális következményei lehetnek a további fejlesztésekre nézve – hangzott el a programpont tárgyalásakor. A problémára először a márciusi ülésen Korpás Péter (MKP) képviselő hívta fel a figyelmet interpellációjában, ezúttal pedig Ondrej Gajdáč (független) képviselő kérdezett rá, van-e értelme egyáltalán pályázatokat kidolgozni és benyújtani, ha a város feketelistán van. Megjegyezte: az iskolai tornatermek felújítására nemrégiben benyújtott pályázatok el sem jutottak az elbírálás fázisáig, azonnal kizárták őket. „Egy banális hiba miatt került nehéz helyzetbe a város, az ügy még az előző polgármester, Anton Marek idejére nyúlik vissza – magyarázta az ülésen Keszegh Béla (Komáromi Függetlenek Csoportja) alpolgármester. – 2014-ben, egy szociális munkásokkal kapcsolatos projekt során két alkalmazottat reggel nyolc óra helyett csak délután jelentettek be a szociális biztosítóhoz, amit illegális foglalkoztatásként értelmezett a munkafelügyelet. Az utóbbi hetekben számtalan tárgyalást folytattunk az ügyben, hogy megoldjuk a helyzetet.” Fekete Tamás hivatalvezető hozzátette, ellentmondásos magyarázat érkezett kérdésükre: a város rajta van ugyan a feketelistán, az viszont nem szerepelt a válaszban, hogy emiatt kizárták volna Komáromot a további pályázati lehetőségekből. Elhangzott az is, hogy még nem jogerős a Nemzeti Munkafelügyelet döntése, viszont a felügyelet honlapján közzétett illegális foglalkoztatók listáján ott szerepel Komárom neve is. Az ügy megnyugtató rendezése a városvezetés egyik legégetőbb feladata. 

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?