Kiköszörülték a csorbát

Svidník. Már a mérkőzés elején világossá vált, merre billen majd a végén a mérleg serpenyője. A felsőházban tanyázó szobránciak ugyanis fegyelmezetten védekeztek, gyors ellentámadásokkal hozták zavarba a hazaiak gyenge lábakon álló védelmét. A vendégek már az első gólveszélyes kontrájukból hasznot húztak. A 14.

Svidník. Már a mérkőzés elején világossá vált, merre billen majd a végén a mérleg serpenyője. A felsőházban tanyázó szobránciak ugyanis fegyelmezetten védekeztek, gyors ellentámadásokkal hozták zavarba a hazaiak gyenge lábakon álló védelmét. A vendégek már az első gólveszélyes kontrájukból hasznot húztak. A 14. percben Záhorčák Černegát futtatta lyukra, s a csatár higgadtan a hálóba lőtt. A hazaiakat nem törte le a gól, két perc elteltével A. Tyč fejjel pontosan célzott, a labda Vaško kapujában landolt. A folytatásban mindkét oldalon kimaradtak (Koša, Bochin, ill. A. Tyč, Kizák) a góllal kecsegtető ziccerek. A 49. percben Černega húzott el a labdával, Horňákhoz passzolt, aki gyatra megoldást választott. Húsz perccel később azonban már sikerrel járt, Hornák átadásából vezetéshez juttatta a jobb csapat benyomását keltő vendégeket. A hazaiak mindent egy lapra tettek fel, igyekezetük azonban nem járt szerencsével. A vendégcsapat védelme, élén Vaško kapussal jól zárt, rendre hárította a Svidník meg-megújuló támadásait, A. Tyč, Koša és Harakaľ veszélyes akcióit. A szobránciak egy héttel ezelőtt hazai pályán elszenvedett vereségükért most idegenbeli sikerrel vettek elégtételt. Svidník–Sobrance 1:2 (1:1). Gólok: A. Tyč (15.), ill. Černega (13.), Horňák (69). Játékvezető: Havira, 400 néző. Sárga lap: Miroslav Bučko, ill. Žir. Svidník: Hvozda–Rastislav Kupec, Viravec, Harakaľ, Miroslav Bučko (71. Pustý), Bochin (78. Kaleja), Radoslav Kupec, Paňko (64. Marek Bučko), Koša, Kizák, A. Tyč. Sobrance: Vaško–Košuda, Mikula, Danko, Firda, Záhorčák (85. Roško), Žir, Horváth (39. Murgaš), Gaži, Horňák (81. Mihaľov), Černega (kk, ái)