Jobban gazdálkodhatnak a vállalkozók

Udvard. Közös, úgynevezett távmunkaházat hoz létre a közeljövőben a magyarországi Örkény és az érsekújvári járásbeli Udvard önkormányzata. Kálazi József udvardi polgármester a napokban írta alá a keretszerződést. Örkény városa ötezer lakosú település Pest megyében, és csaknem ugyanennyien élnek Udvardon is.

Udvard. Közös, úgynevezett távmunkaházat hoz létre a közeljövőben a magyarországi Örkény és az érsekújvári járásbeli Udvard önkormányzata. Kálazi József udvardi polgármester a napokban írta alá a keretszerződést. Örkény városa ötezer lakosú település Pest megyében, és csaknem ugyanennyien élnek Udvardon is. A járás egyik legnagyobb településén jelenleg 365 munkanélkülit tartanak nyilván. „Sok feladat vár még ránk a szerződésbe foglalt hat munkafázisban. Közbeszerzés útján előbb a szükséges műszaki berendezést biztosítjuk, majd piacfelmérést végzünk, hogy átfogó adatbázist állíthassunk össze a projektben résztvevő munkavállalókról és piaci igényekről. A távmunkaház központja Örkényben lesz, Udvardon kihelyezett iroda működik majd, amely az itteni munkát hivatott koordinálni” – tájékoztatott Kálazi József. Örkényben nem csak a helyi kézművesipar bírt éveken át nagy jelentőséggel, a rendszerváltás után a magángazdák mellett elsősorban a lakatosipari tevékenység, festő- és vegyi anyagok gyártása, élelmiszer-csomagolás került előtérbe. Az utóbbi években beindult a teherfuvarozás, kertészet. Örkényben kerékpár-összeszerelő, valamint szőnyegszövő üzem létesült, a cégek egy része magyar tőkéből jött létre, másrészt német és svájci érdekeltségűek. Magyarországon mára minden tizedik vállalkozásban, intézményben alkalmazzák a távmunkát, amely a munkavállalók közel 5 százalékát érinti. A távmunka jó hatással van az intézmények gazdálkodására, hiszen akár harmadával is csökkenhetnek a foglalkoztatás költségei. Örkény önkormányzata már az udvardiakhoz hasonlóan megkezdte a távmunkaház kialakítását. Kálazi József nem titkolja, Udvard példaként szeretne szolgálni más települések számára is a vidéki foglalkoztatást segítő távmunka gyakorlati alkalmazására.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?