A melegrekord végül kis híján, de nem dőlt meg.
Több mérőállomáson a 39 fokot is meghaladta a hőmérséklet vasárnap Szlovákiában
Vasárnap is folytatódott az extrém hőség Szlovákiában. Az ország több pontján a levegő hőmérséklete meghaladta a 39 Celsius-fokot, a legmelegebbet Garamkövesden és Tornán mérték. A Szlovák Hidrometeorológiai Intézet (SHMÚ) szerint ugyanakkor az országos melegrekord ezúttal nem dőlt meg.
„Vasárnap is kétségtelenül rendkívül meleg időnk volt. A szomszédos Csehországban ismét megdőltek a hőmérsékleti rekordok, az új csúcsérték megközelítette a 42 Celsius-fokot. Szlovákiában több mérőállomáson is 39 fok fölé emelkedett a hőmérséklet, így összességében melegebb volt, mint szombaton. Az abszolút napi maximum azonban egytized fokkal alacsonyabb lett. Ez ugyan nem jelentős különbség, de mindenképpen érdekes”
– közölték a meteorológusok.
A Csorba-tónál (Štrbské Pleso) az előzetes adatok szerint 29,5 Celsius-fokot mértek. Egy rövid, gyenge zápor után ugyan kissé lehűlt a levegő, de gyakorlatilag minden, 1000 méter tengerszint feletti magasság alatti területen trópusi napot regisztráltak, beleértve Telgártot is.
A legmagasabb csúcshőmérsékletet Kőhídgyarmaton és Tornán mérték. Az SHMÚ hozzátette, hogy bár az esti órákban még minimálisan emelkedhetett a hőmérséklet, ennek már csekély volt az esélye, ezt követően pedig fokozatos lehűlés kezdődött.
A meteorológusok szerint hétfőn a térség fölé érkező légtömeg körülbelül egy Celsius-fokkal melegebb lesz, vagyis megvan az esély arra, hogy a hőmérséklet elérje a 40 fokot.
Ivan Garčár, az SHMÚ szóvivője korábban a TASR hírügynökségnek elmondta, hogy Szlovákia abszolút melegrekordját 2007 júliusában mérték Ógyallán, amikor is 40,3 Celsius-fokot regisztráltak.
Ezt olvasta már ?
Nem megfelelő a hozzászólás?
A szabályokat sértő hozzászólás jelentéséhez jelentkezzen be, vagy töltse ki az űrlapot.Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.