Besztró Szabolcs szép számú érdeklődőnek tartja az önvédelmi órákat

Harcolni kell, nemcsak fizikailag, hanem szellemileg is. S ennek egyik legjobb módja, ha beiratkozunk egy önvédelmi tanfolyamra. Ezen lehetőségek egyike a WING TSUN kung fu.
Diákból tanár lett
Hosszú utat tett meg Besztró Szabolcs, hogy rátaláljon a helyes útra.

Harcolni kell, nemcsak fizikailag, hanem szellemileg is. S ennek egyik legjobb módja, ha beiratkozunk egy önvédelmi tanfolyamra. Ezen lehetőségek egyike a WING TSUN kung fu.

Diákból tanár lett

Hosszú utat tett meg Besztró Szabolcs, hogy rátaláljon a helyes útra. A Wing Tsun kung fu egyik felvidéki úttörőjeként a régió egyik kedvelt instruktora korábban karatézott, ám egy nap egyik barátja elhívta egy kung fu edzésre, amely annyira megtetszett neki, hogy teljesen a hatása alá került, és rövid időn belül az akkori iskola legszorgalmasabb diákja lett. Mára már olyan tudásra tett szert, hogy az általa alapított harcművészeti iskolában saját edzéseket tart és oktatja diákjait. Alig tizennégy évesen beleszeretett ebbe a harcművészetbe, és még akkor sem keseredett el, amikor megszűnt az edzési lehetősége Komáromban.

Bárki képes elsajátítani

Nem csüggedett és elindult, na, nem a nagyvilágba, csak a határon túlra. Magyarországon, Lábatlanon talált rá a megfelelő edzési lehetőségekre. Később olyannyira sikeres volt a felkészülése, hogy felajánlották neki, tartson edzéseket a felvidéki diákoknak. Ma már szép számú érdeklődőnek tartja az önvédelmi órákat, adja át e keleti kultúra hagyományait. S nemcsak a testi erősítésre, ügyesítésre figyel oda, hanem fontos, hogy kellő szellemi táplálékot vegyenek magukhoz a diákjai. „Vegyes csapatoknak tartok edzéseket, és megmutatom nekik a Wing Tsun kung fu cseles fogásait. Mindennek a lényege az önvédelem, és bebizonyítom, hogy mindezt bárki képes elsajátítani, kortól és nemtől függetlenül. Csak kellő elszántság és akarat kell hozzá.”

Közelharci rendszer

Egyes harci technikák elsajátítása nem igényel különösebb felkészültséget. Bárki, bármilyen testalkattal megtanulhatja a gyors gondolkodást, s ezzel a gyors reagálás képességét, amely talán a legfontosabb egy harci helyzetben, ez pedig független a fizikai erőtől. A komáromi régióban is egyre többen fedezik fel ezt a tanulási lehetőséget. „Mivel egy utcai támadás is nagyon rövid idő alatt zajlik le, gyakran csak néhány másodperc, ezért a rendelkezésünkre álló kevés időt nagyon jól ki kell használnunk. A Wing Tsun közelharci rendszer, nincsenek cselező, hadonászó mozdulatok, nagy (ezáltal hoszszú) ívek. Szűken zárt védekezési pozícióból egyenes ütéseket és rúgásokat alkalmaz, így férkőzik be, és rövid idő alatt töri meg az ellenfél támadó és védekező mozdulatát.”

További iskolákat nyit

Ahhoz, hogy valaki megfelelő technikai képzésben részesüljön, és az alapokat gyakorlottan elsajátítsa, legalább 2–3 évet kell intenzíven gyakorolni. A megalapozott tudás és gyakorlás megnöveli az önbizalmat, fejleszti az ember mozgáskultúráját, ügyességét és erejét, valamint nagyon jó hatással van a test egészségére is. Ellenállóbbá válik a szervezet, és élénkebbé a szellem. Ez a fajta harcművészet régebben sohasem a nagy nyilvánosság előtt zajlott és taníttatott. A felvidéki edzések a komáromi Eötvös utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola tornatermében zajlanak, ahová bárki eljöhet megtekinteni az edzést, hogy képet kapjon az ott folyó munkáról. Besztró Szabolcs további iskolák létrehozását tervezi a régióban. Gúta mellett Érsekújvárban is szeretne nyitni egyet.

Mi a Wing Tsun kung fu?

A Wing Tsun kung fu egy ősi kínai harcművészet, melyet egy saolin apácanő hozott létre több száz évvel ezelőtt. A kung funak több száz ága létezik, de köztük a Wing Tsun az egyetlen, melyet nő alapított, és az emberi adottságokra méreteztek. Az apácanő, Ng Mui az évek múlásával jött rá arra, hogy az általa addig gyakorolt stílust csak fiatal korában tudta hatékonyan használni, s ahogy öregszik, úgy csökken az esélye annak, hogy egy nála fiatalabb, erősebb, főleg férfi ellen is meg tudja védeni magát. A Wing Tsun kung fu hatékonysága abban rejlik, hogy az apáca az új rendszer kidolgozásakor figyelembe vette a matematika és a fizika törvényeit, az emberi anatómiát és a puszta fizikai erő helyett az értelemre, a gondolkodásra, gyorsaságra, könnyedségre helyezte a hangsúlyt.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?