A bősiek kiengesztelték híveiket

Diószeg. A nyugat-szlovákiai IV. liga délnyugati csoportjának vasárnap délelőtti diószegi összecsapására szemerkélő esőben, csúszós talajú pályán került sor. A vendéglátók játékosedzője nem nevezhette a párharcra a kollektíva két sérültjét, Horváth Eriket és Vörös Gábort.

Diószeg. A nyugat-szlovákiai IV. liga délnyugati csoportjának vasárnap délelőtti diószegi összecsapására szemerkélő esőben, csúszós talajú pályán került sor. A vendéglátók játékosedzője nem nevezhette a párharcra a kollektíva két sérültjét, Horváth Eriket és Vörös Gábort. Mi több, a cserepadon jobbára ifisták foglaltak helyet. Már a mérkőzés 2. percében vezetést szereztek a csallóköziek. A hazai védők kapujuktól mintegy 20 méterre buktatták Bogyait, a megítélt szabadrúgásból Németh András adott mattot Jasovskýnak, a Slavoj kapusának. Ezt követően jobbára a két tizenhatos között pattogott a labda. A 28. percben egy jobb oldali beívelés után Izsmán, a bősiek kapusa leragadt a vonalon, az egyik hazai játékos fejesét a menteni akaró bősi Matus a saját hálójába segítette. A túloldalon Németh András lövése csupán centiméterekkel szállt a kapu mellé. Szünet után a hazaiak kitámadtak, szerették volna mielőbb döntésre vinni a dolgot. Ekkor Izsmán két alkalommal is nagy bravúrral hárította. A bősiek, miután gól nélkül vészelték át a fergeteges diószegi rohamokat, ismét átvették a játék irányítását. Ekkor Németh, Gubov és Bogyai is közel állt a gólszerzéshez. A Duna-partiak az izgalmas végjátékban kerekedtek felül. A 85. percben Gubov húzott el a szélen a labdával. Beadását Kvačkaj egyből kapura küldte, Jasovský maga elé tenyerelte a labdát, s a jó ütemben érkező Bogyai habozás nélkül a léc alá durrantott. A vendégek foghíjas felállításban is pontokat zsákmányoltak a kiesőjelöl mátyusföldiejk otthonában, ennek köszönhetően alighanem sikerült kiengesztelniük szurkolóikat a balonyiak ellen mutatott kiábrándító produkciójukért. A diószegi Liba-legénység viszont szorult helyzetben van, a kollektíva lesújtó mérlegét a mínuszpontok száma (7) is hűen tükrözi. A találkozó sportszerű lágkörben zajlott, Janček játékvezető részrehajlás nélkül bíráskodott. SLÁDKOVIČOVO–GABČĺKOVO 1:2 (1:1). Gólok: 28. Matus (öngól), ill. 2. Németh A., 85. Bogyai. Sárga lap: Hlavatý, M. Varga, Bednárik, ill. Czajlik. Játékvezető: Janček, 250 néző. SLÁDKOVIČOVO: Jasovský–Kondákor, Píši, Hlavatý, Baláž, Miroslav Varga, Holečko, Bednárik (Krull), Lucza, Kováč (Pintea), Nagy G. GABČĺKOVO: Izsmán–Matus, Nagy Péter, Varga László, Czajlik, Raffai, Liszkay, Kvačkaj, Németh András (Antal), Gubov (Varga Péter), Bogyai. (lt)