Szlovákiában több tucat iskolát és óvodát zártak be, és mivel egyre több gyerek betegszik meg, a bezárt intézmények száma tovább növekszik. „Rendkívül erős az influenzaszezon”, a szakértők szerint a jelenleg betegek aránya a gyermekek körében akár az elmúlt évtizedek legrosszabbja is lehet. A probléma nemcsak az influenza, hanem más légzőszervi betegségek is.
A megbetegedések száma magas. Hogyan győzzük le a vírusfertőzéseket?
Józan ésszel
A szakértők szerint a fennálló helyzetet a világjárvány okozza – az iskolások sok időt töltöttek elszigetelten otthon, emiatt gyengült az immunitásuk. Egy közönséges influenza vagy más légúti betegség, amely nem bonyolult lefolyású, nem ad okot pánikra. A szülők őrizzék meg nyugalmukat. Nem kell azonnal orvoshoz rohanni, ha a gyereknek folyik az orra. Amíg nincs láza, mérlegelje a helyzetet, és hagyatkozzon a józan észre.
Egy olyan gyermek, aki nem érzi jól magát, nehezen lélegzik, üveges a szeme és folyik az orra, ne menjen társaságba. Fontos, hogy a beteget elkülönítsük, néhány napig maradjon otthon – nemcsak amiatt, hogy ne fertőzzön meg másokat, hanem azért is, hogy legyengült immunitását ne támadja meg egy szuperinfekció, amelynek kezeléséhez antibiotikumokra volna szükség. Forduljon orvoshoz, ha néhány nap elteltével az intézkedések és az otthoni kezelés ellenére az állapot egyáltalán nem javul vagy romlik – ez a gyermekekre és a felnőttekre is vonatkozik.
Hallgasson a szakértőkre
Nincs értelme torokkaparásra és megfázásra antibiotikumot kiíratni az orvosunkkal. Az sem helyes, ha makacsul visszautasítjuk azt, amikor az orvos szerint szükségünk van rá. Az antibiotikumot nem „csak a biztonság kedvéért” kapjuk. Gondos mérlegelés és az általános egészségi állapot, valamint egyéb feltételek – a beteg életkora, társuló betegségek, egyéb alkalmazott kezelés (krónikus betegeknél), egyéb kockázati tényezők, oltási kórtörténet, de mindenekelőtt a tünetek jellege és időtartama – figyelembevételével írják fel.
Sok háziorvos és gyermekorvos egyetért abban, hogy nehéz ellenállni a betegek erős nyomásának, akik néha mindenáron antibiotikumot szeretnének. A szlovákiaiak nagyon kedvelik ezt a gyógyszert, és úgy gondolják, segítségével könnyebben és gyorsabban leküzdik a betegséget. Azonban még egy erősebb légúti fertőzés is kezelhető antibiotikum nélkül, különösen, ha vírusos eredetű – és a fertőzések közel 90 százaléka ilyen jellegű. Egyes betegségek bakteriálisnak tűnhetnek, de a valóságban a gyulladásnak nem kell sem jelentősnek, sem bakteriálisnak lennie.
TIPP: A vírusos betegségek bevált kezelése
Sok akut légúti megbetegedés, különösen a kezdeti enyhe formában, otthon is kezelhető, vény nélkül kapható, természetes alapú gyógyszerekkel. A pihenés mellett az első tünetek megjelenése után a lehető leghamarabb lássa el a szervezetét vitaminokkal, folyadékkal és megfelelő támogató gyógyszerekkel. A megfázás és köhögés elleni gyógynövények és gyógynövény alapú szerek megfelelő választást jelentenek első körben a vírusos betegségekre, például jól bevált a dél-afrikai muskátli gyökeréből származó EPs® 7630 szabadalmaztatott különleges kivonat.
Ez a Kaloba néven ismert kivonat hatékony, különösen, ha a betegség korai szakaszában alkalmazzák. Segít növelni az immunrendszer aktivitását. Természetes alapú, hosszú ideig szedhető, és nemcsak felnőttek, hanem gyermekek számára is alkalmas. A Kaloba a dél-afrikai muskátli, a Pelargonium sidoides folyékony kivonatát tartalmazza, évek óta bevált gyógymód akut légúti megbetegedések, valamint felső vagy alsó légúti fertőzések kezelésére. A természetes összetételű Kaloba gyógynövény szirup, cseppek és tabletták formájában kapható. Forduljon kezelőorvosához vagy gyógyszerészéhez, és olvassa el a mellékelt betegtájékoztatót. www.kaloba.sk.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.