<p>A Samsung középkategóriás J5-je teljesen átlagos mobil. Nincs benne semmi extra, ami a többi készülék fölé emelné, és semmilyen bakit nem vét, ami miatt szégyenkeznie kellene. Na jó, egy apró hibát azért elkövet.</p>
Samsung Galaxy J5: A szürke ötven árnyalata
Külső
A J5-ös méreteiben is a középosztályba tartozik, 142,1 x 71,8 x 7,9 milliméter nagyságú. A telefon kellően karcsú ahhoz, hogy a képernyőt egy kézzel minden probléma nélkül kezelni tudjuk, jó a fogás, és az összeszerelés is, egyáltalán nem recseg.
Az előlap nagy részét az 5 hüvelykes, 720 x 1280 pixel felbontású kijelző foglalja el. A fényerő még a nyári napsütésben is elég ahhoz, hogy a megjelenő tartalmát lássuk, a színek élénkek, a betekintési szög csaknem száznyolcvan fokos.
A képernyő alatt az alkalmazásváltó és a visszalépés gombok érintésérzékenyek (háttérvilágítás nuku), a home billentyű fizikai kialakítást kapott. Felül balról jobbra haladva láthatjuk a vakut, a beszédhangszórót, a fény- és távolságérzékelő szenzort, valamint az 5 megapixeles kamerát. Viszont nincs értesítő LED, ami, valljuk be őszintén, 2017-ben elég szokatlan.
Alul kapott helyet a 3,5 milliméteres jack kimenet, a microUSB- csatlakozó és a beszédmikrofon. Felül a másodlagos mikrofon található, ami a sztereó hangfelvételt és a zajszűrést segíti.
Belső
A telefon Android 5.1.1-en fut, és 1,5 GB-nyi rendszermemóriát tettek bele. A belső tárhely 8 GB, aminek a felét maga a rendszer viszi el. A készülék memóriáját microSD-kártyával bővíthetjük.
A rendszerrel normál használat esetében nincs probléma, esetleg akkor bukdácsol egy kicsit, amikor valamit telepítünk a háttérben és közben mondjuk nyitogatjuk az alkalmazásváltót.
A főmenüt személyre szabhatjuk alkalmazásfelületekkel, ráadásul különféle témák is elérhetők, amik rendszerszinten rajzolnak újra mindent, így ha valakinek nem tetszik a Samsung megoldása, akkor a mobilt felöltöztetheti zenére kihegyezett, régimódi, vagy mesekarakteres ruhába. A felülről legördülő információs függönyben az értesítések mellett a fényerő csuszkáját és a gyorsbeállítások kapcsolóit találjuk, utóbbiak sorrendje egyénileg adható meg.
A gyári billentyűzeten könnyű gépelni, a normál betűket és a számokat azonnal, a speciális karaktereket és szimbólumokat pedig egy gombnyomással elérjük.
A szoftverkínálatot szűkre szabta a Samsung, néhány extrát azért így is találunk, pl.: Galaxy Apps, valamint az Intelligens kezelő, ahol láthatjuk, hogy a RAM, a tárhely mennyire telített, ha pedig úgy gondoljuk, akkor a program által felkínált felesleges fájloktól is megszabadulhatunk. Mivel a Samsung jó haverságba került a Microsofttal, így néhány applikáció erre a telefonra is felkerült: OneDrive, a OneNote és a Skype is a repertoár részét képezi.
A hátlapon egy autofókuszos, 8 megapixel felbontású fényképezőgép kapott helyet, az előlapi szenzor 5 megapixeles. Érdekesség, hogy nemcsak a fő, hanem a másodlagos kameramodul is kapott ledes villanót, vagyis a Samsung is egyre inkább beáll a szelfi trendeknek a támogatói közé. A kamera nem veszi fel a versenyt a legjobbakkal, a kategóriáján belül az átlagos fotózásra megfelelőnek mondható.
Az akkumulátor 2600 mAh kapacitású, amely az egy-másfél napos üzemidőt minden nehézség nélkül kihozza a telefonból. Ennél hosszabb töltő nélküli szakaszhoz már nem szabad sokat nyomkodni a kütyüt, két napnál többet pedig tényleg ne várjunk tőle, főleg, ha használjuk is. Vannak egyébként szoftveres vészmegoldások, az ultra energiatakarékos mód például fekete-fehérre változtatja a kijelzőt és csak a legszükségesebb funkciókra korlátoz, így készenlétben akár további egy napig életben marad a telefon, még tízszázalékos töltöttséggel is.
Összegzés
A fentiekből leszűrhető, hogy a Samsung Galaxy J5-ös egy átlagos kinézetű, átlagos tudású mobil, amelyben leginkább azok találják meg a számításaikat, akik az alap funkcionalitáson (telefonálás, SMS/e-mail-írás, böngészés, Facebook) kívül nem vágynak semmi extrára.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.