Néhány lelkes gútai fiatal gondolt egyet és idén márciusban ifjúsági klubot alakított, hogy bekapcsolódjon a város társadalmi vérkeringésébe. Kürti Csaba és Jezsó Anita a szervezet zászlóvivői, akik kitörő lelkesedéssel álltak neki a munkának.
„Célunk és küldetésünk, hogy munkánkba bevonjunk olyan hasonló gondolkodású fiatalokat, akik szívesen részt vállalnának Gúta társadalmi, kulturális, és sportéletének a fejlesztésében, rendezésében” – mondja Jezsó Anita, majd hozzáteszi: „Szétosztottunk a fiatalok között egy kérdőívet. Ezen olyan jellegű kérdések vannak, amiken keresztül tudomást szerezhetünk arról, hogy mi a véleményük Gúta sport-, kulturális és társadalmi életéről, és leírhatják ötleteiket, elképzeléseiket is. A meglátásaikat elküldhetik e-mailben, vagy pedig bedobhatják a város aulájában elhelyezett gyűjtőurnába.” Nemcsak a szórakozás, és a kikapcsolódás szerepel az elképzeléseik között, hanem súlyosabb témákat is megpendítenek. Ilyen például az egyre nagyobb teret hódító kábítószer és egyéb tudatmódosító szerek fogyasztása. Erről már Kürti Csaba beszél.
Meghallgatnak téged
„A konkrét elképzelések alapján elmondhatom, hogy nemcsak a kultúrával és a sporttal szeretnénk foglalkozni, hanem a drogmegelőzésre is szeretnénk kellő hangsúlyt fektetni, hogy a fiatalok ne csak az alkoholhoz meg a kábítószerhez nyúljanak, ha szórakozni szeretnének. Terveink között szerepel különféle klubok létrehozása, ahol tartalmasan eltölthetik a szabadidejüket. Nem az a fő célunk, hogy a fiataloknak megtiltsuk, hogy ne járjanak diszkóba vagy klubokba. Nem erről van szó. Itt az a lényeg, hogy a két diszkó között máshova is el tudjanak látogatni.” A napokban már érkeztek visszajelzések az ifjúsági parlament létrehozásával kapcsolatban, és a fiatalok elárulták, hogy leginkább az uszodát hiányolják városukban. „Még eléggé kezdeti stádiumban van az ifjúsági parlament létrehozása, ám én bízom benne, hogy egyre többen meglátják a szervezetbe tömörülés előnyeit, és aktív részt vállalnak közösségük alakításában. Célunk az ifjúság jogainak és érdekeinek megfogalmazása, hatékony képviselete és érvényesítése” – ismerteti az elképzeléseket Anita.
Nem vagy egyedül
Majd a következőkkel folytatja: „Az a lényeg, hogy tudják, nincsenek egyedül. Ezen szervezetnek lehetősége van együttműködni, együtt dolgozni városunk vezetőségével és az önkormányzattal. Lehetőség nyílik számunkra, hogy besegíthessünk környezetünk védelmébe, a fiatalság mozgósításába rendezvények szervezésébe. Javaslatokat adhatunk igényeink és elképzeléseink megvalósítására, kivitelezésére. Elmondhatjuk véleményünket, ötleteinket, mert lesz, ahol meghallgatnak bennünket. Hiszek benne, hogy ez fordulópontot jelenthet az ifjúsági élet előremozdításában” – mondja Anita. Az ifjúsági szervezet jelenleg tizennégy tagú, de várják a további jelentkezőket. Aki megfelel a kívánalmaknak, tehát 15 és 26 év közötti gútai fiatal, az taggá válhat. Semmilyen illetéket nem kell fizetni. Az ötletgazdák szerint nemcsak azért éri meg csatlakozni hozzájuk, mert amellett, hogy egy jó buli és remek kikapcsolódást jelent, hanem mert a közösségbe járással felfedezhetik rejtett tehetségüket, kipróbálhatják magukat a „közigazgatásban” és lesz egy fórum, ahol meghallgatják elképzeléseiket, és orvoslást találhatnak gondjaikra.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.