<p>A balesetek több mint fele otthon történik. A forró tűzhely, az éles kés, a könnyen elérhető elektromos dugaszalj - csak néhány a lehetséges veszélyforrások közül.</p>
Mire ügyeljünk, hogy gyermekünket ne érje háztartási baleset a nyáron? (videó)
"Gyerekeknek nem lehet eleget mondani, hogy mire vigyázzon. Tehát, amint már figyelni tud, akkor mindig mondani kell, hogy ezt és azt nem lehet csinálni, meg baj lehet belőle. Alap kérdés, hogy például, hogy a dugaszaljakat le kell fedni. Ugye minél jobban elkezd egy kisbaba mozogni vagy tipeg, már mindjárt aki érdeklődik az ugye nagyon veszélyes lehet. Éles eszközöket el kell tenni otthonról. Gyakorlatilag, akinek kisgyereke van, az egész lakást át kell alakítani. A bútorokat úgy kell kialakítani, a padlót, a parkettát, a szőnyegeket úgy kell kialakítani, hogy az ne legyen veszélyes. Amíg a gyerek nem tud szépen lejönni az ágyról, addig nem nagyon szabad egyedül hagyni. Ez is egy tipikus probléma, hogy legurul az ágyról, mert hogy eddig sosem gurult le, mert szépen feküdt rajta és utána legurul persze, mert aktívabb már ez is nagyon gyakori baleset. Ugyan úgy a kis babakocsiból is ki tudnak esni, be kell szíjjazni, rögzíteni kell. Ahogy ugye az előírás szerint, a kressz előírás szerint is az autóban is rögzítve kell a gyereket szállítani. Tulajdonképpen ez egy kinti kocsikázással is nagyon nagyon fontos" - állítja Dr. Scheuring Noémi gyermekorvos.
(A szöveg és a videó forrása a freepress.hu)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.