Ma már lehetetlen megmondani, hogy hány emberi életet lehetett volna megmenteni, ha nem 40 perc elteltével kezdődik meg a mentőcsónakok leeresztése, s nem 15 perccel éjfél után küldi el a Titanic távírásza az első vészjeleket.
Menteni a menthetőt
Ma már lehetetlen megmondani, hogy hány emberi életet lehetett volna megmenteni, ha nem 40 perc elteltével kezdődik meg a mentőcsónakok leeresztése, s nem 15 perccel éjfél után küldi el a Titanic távírásza az első vészjeleket. A luxusgőzöshöz viszonylag közel több hajó is tartózkodott, a legközelebbre azonban a Cunard társaság Carpathia nevű hajója volt – légvonalban 58 mérföldnyire. Éppen ellenkező irányba tartott, mint a Titanic, néhány nappal korábban indult el New Yorkból Európába, pontosabban mondva a Földközi-tenger térségébe s végcélja történetesen Fiume kikötője lett volna. Kapitánya, Arthur H. Rostron először nem is akarta elhinni, hogy a Titanic süllyedni kezdett. De mint vérbeli tengerésztiszt tudta, mi a kötelessége és azonnal a megadott térségbe indult hajójával. ĺgy is több mint másfél órával azt követően érkezett meg a szerencsétlenség helyszínére, hogy a Titanicot 2 óra 20 perckor végleg elnyelték a hullámok. Noha lassan pirkadt, semmit nem láttak s csak miután egy zöld rakéta jelent meg az égen vált világossá, hogy hol is tartózkodnak a mentőcsónakok. A Carpathiának végül 705 hajótöröttet sikerült a fedélzetre vennie és Amerikába szállítania – ez alig egyharmada volt a Titanicon tartózkodott személyek számának. 1513 embernek az Atlanti-óceán lett a végső nyughelye.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.