Jeruzsálem. A Siratófal mégsem „sír”. A július elején észlelt, sokak által könnyezésnek vélt nedvességfoltnak természetes magyarázata van: növények gyantája szivárgott át az ősi építményen – idézett szakértőket a Jerusalem Post.
Mégsem sír a Siratófal
A fal közepén észlelhető, 10-szer 30 centiméteres foltot az izraeli műemléki hivatal szakemberei egy geológus segítségével vizsgálták meg. A vasárnapi szemle eredményeként kiderült: a nedvességfoltot egy bokor kövek közé szorult gyökereinek kicsorduló nedvei okozták. A szakemberek korábban a fal mögött húzódó csatornák, természetes források szivárgására gyanakodtak, ami még mindig nem zártható ki okként, ha a nedvességfolt napokon belül nem szárad fel a szent hely falán. A jelenség az elmúlt hetekben igencsak felbolygatta a város vallásos zsidó csoportjainak kedélyét, mivel néhány zsidó misztikus szerint a szent hely, a Siratófal „sírása” annak a jele, hogy a Messiás eljövete közel van.
Július 2-án két, vallásos zsidó férfi ennek a gondolatnak hatására meg is próbált felmászni a jeruzsálemi Siratófalon át a muszlim hatóságok által lezárt templomhegyi területre, de az izraeli biztonsági emberek idejében közbeléptek.
A jeruzsálemi Templomhegyet mind a júdaizmus, mind az iszlám szent helynek tartja. Itt állt mindkét zsidó templom: a Salamon király által építtetett, illetve a babiloni fogság utáni második templom is, amelyet a rómaiak romboltak le Kr.u. 70-ben. Jelenleg a hegyen – amely az iszlám harmadik szent helye – két mecset áll, a Sziklamecset és az al-Aksza mecset.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.