London. Nem igaz, hogy a pénz nem boldogít. Még egy kis lottónyeremény vagy csekélyke örökség is tartósan örömmel töltheti el az embert – állítják brit kutatók.
Mégis boldogít a sok pénz
London. Nem igaz, hogy a pénz nem boldogít. Még egy kis lottónyeremény vagy csekélyke örökség is tartósan örömmel töltheti el az embert – állítják brit kutatók.
A Warwick Egyetem két professzora 9 ezer családot vizsgálgatott az utóbbi évtizedben abból a szemszögből, hogy szerez-e boldogságot, elégedettséget, örömet, ha váratlanul pénz áll a házhoz. Az eredmény egyértelműen: igen. Még a csekély összegű, csupán 1000 fontos nyeremények is tartósan – egy teljes évre – jobb kedvre derítették haszonélvezőiket.
További törvényszerűség, hogy a váratlan pénz összegével egyenesen arányos az öröm: minél több hull valaki ölébe, annál boldogabb az illető. Egymillió font még a legsavanyúbb, legbúskomorabb személyt is mosolygóssá változtatja.
Ez az eddigi legmegalapozottabb tudományos bizonyítása a pénz és a boldogság közötti összefüggésnek – állítják a brit professzorok, hozzátéve, hogy eredményeik átlagemberekre érvényesek, nem pedig mindenkire. Jó ellenpélda az a csavargó, aki tavalyelőtt csaknem 2 millió fontot nyert a brit lottón, mégis halálra itta magát.
A kutatók azt is kiderítették, hogy javult a lelki egészsége azoknak, akik nyertek vagy örököltek. Eredményeik azt mutatják, hogy a nőket általában boldogabbá tette a talált pénz, mint a férfiakat. Érdekes az a megállapítás is, miszerint a harmincas éveikben járó emberek a legkevésbé hajlamosak belesüppedni a pénz kínálta boldogságba.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.