A férfiakra jó, a nőkre viszont igen rossz hatással van a munkahelyi stressz, legalább is a szívbetegségek szempontjából – állítják amerikai kutatók.
Kinek jó a munkahelyi stressz?
A férfiakra jó, a nőkre viszont igen rossz hatással van a munkahelyi stressz, legalább is a szívbetegségek szempontjából – állítják amerikai kutatók. Azok a férfiak, akik huzamosabb ideig a társadalmi normáktól, elvárásoktól eltérő élethelyzetben vannak (például azok, akik odahaza, eltartottként élnek) sokkal gyakrabban válnak szív- és érrendszeri betegségek áldozatává, s halálozási arányuk is 82 százalékkal magasabb, mint a többieké – állítja az a tanulmány, amelyet a minap ismertettek az Amerikai Kardiológiai Társaság honolului kongresszusán. A kutatás során 1700 férfi és 1900 nő élettörténetét követték, tíz éven át. Az alacsony keresetű, évi 10 ezer dollár alatt kereső, s alacsony iskolázottsági szintű férfiaknál 100 százalékkal nagyobb a szívroham esélye, mint legalább ötször enynyit kereső társaiknál. A „nagy presztízsű” munkát végző férfiak (orvosok, építészek, mérnökök, ügyvédek) sokkal ritkábban esnek át szív- és érrendszeri betegségen, mint a többiek. A szebbik nemnél viszont éppen ellentétes a tendencia: azok a nők, akik komoly felelősséggel járó munkát végeznek, háromszor nagyobb valószínűséggel kapnak szív- és érrendszeri betegséget, mint az alacsonyabb posztokon álló nőtársaik. (MTI)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.