Hús- és csontevő baktériumokat terjeszthetnek a szúnyogok

A kórokozók az emberek bőrét és csontjait is felfalhatják.

Az úgynevezett Buruli-fekélyt a Micobacterium ulcerans nevű baktérium okozza, amely súlyos betegséget idéz elő a pácienseknél: elhalnak az érintett szövetek, a csontok és a bőr elsorvadnak, a beteg pedig egész életére lerokkanhat.

Ausztrál mikrobiológusok megállapították, hogy egyes szúnyogok is hordozhatják a veszélyes kórokozót. A WHO szerint 2022-ben tizenegy országban mintegy 2100 buruli-fekélyes esetet jelentettek.

Eddig 33 országban írták le a fertőzés jelenlétét, Európában egyelőre még nem diagnosztizáltak vele senkit.

Egyetlen megelőzés a szúnyogok rendszeres irtása, valamint az ellenük való védekezés, legyen szó vastagabb öltözékről vagy különböző rovarriasztó krémek alkalmazásáról.

(euronews)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?