Biztosan sokatoknak okoz gondot a levél megírása. Egyszerűnek tűnik, s mikor rákerül a sor, mégis bonyolult. Sok mindenre kell ügyelnünk. Hogy mire?
1. Legelőször is gondoljuk meg, mit is akarunk írni, majd készítsünk piszkozatot.
2. Keressünk egy tiszta (nem gyűrött) papírt és szépen író tollat.
Hogyan írunk levelet?
1. Legelőször is gondoljuk meg, mit is akarunk írni, majd készítsünk piszkozatot.
2. Keressünk egy tiszta (nem gyűrött) papírt és szépen író tollat. Levelet nem írunk akármilyen fecnire akármilyen ceruzával.
3. A címet kezdjük nagy betűvel. Díszíthetjük is ötletesen, megrajzolhatjuk színes ceruzával.
4. A levelet a legszebb írásunkkal írjuk, lassan, megfontoltan, tiszta helyen (nem evés közben), ahol a papír nem gyűrődik össze, nem piszkolódik be.
5. Ha a levélben nemtetszésünket, eltérő véleményünket kívánjuk közölni, azt is szépen, tisztelettudóan tegyük, hiszen senkit nem akarunk megbántani, s a durvaság amúgy sem old meg semmit, inkább csak durvaságot szül.
6. A levél s benne az írás az első benyomást adja rólunk a címzettnek. Ha például egy szerkesztőségnek írunk, a szerkesztők az írásunkból és a levél tartalmából ítélnek meg bennünket.
7. Ilyen rovatba, mint a Kópé, egyedül írjunk. Nyugodtan kérhetünk segítséget felnőttektől, ha valamit nem tudunk, de a levelet ne írassuk mással.8. A levél végére olvashatóan írjuk oda a tisztességes nevünket, az alá pedig a dátumot, amikor a levelet írtuk.
9. Miután végeztünk a levélírással, olvassuk el még egyszer az egészet, javítsuk ki az esetleges hibákat.
10. Végül nem marad más, mint borítékba tenni, pontosan megcímezni és elvinni a postára.
Mindenkinek sok sikert kíván a levélíráshoz:
Szabó Ildikó, 13 éves, Dióspatony
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.