<p>Johannes Brahms német zeneszerző legkedvesebb hangszerének, egy 1868-ban készült Streicher-zongorának az egyedi másolatát készítették el Csehországban.</p>
Elkészítették Brahms zongorájának másolatát Csehországban
Az Egyesült Államokból Prága mellé költözött zongoraművész-hangszerépítő Paul McNulty szerint a modern kor legbonyolultabb módszerét alkalmazva építette meg a hangszert. A történelmi zongorákra specializálódott McNultynak majdnem háromezer órájába telt a Brahms (1833-1897) legkedvesebb hangszereként ismert, 1868-as Streicher-zongora pontos másának elkészítése.
A kópia megépítését az ausztrál Neal Peres da Costa, a romantika korából származó zongorák megszólaltatásának szakértője szorgalmazta. A hangszert október végén szállítják el Sydneybe. Előtte egy rövid zongoraest keretében, Viviana Szofronyickaja orosz zongoraművész kezei alatt fog bemutatkozni a prágai közönségnek.
Brahms 1873-ban kapta ajándékba a zongorát a Streicher cégtől, és ezen a hangszeren komponálta műveit élete végéig. McNulty csehországi műhelye volt az első a modern történelemben, amely elkészítette Liszt Ferenc 1846-os Boisselot-zongorájának másolatát; az a hangszer most a németországi Klassik Stiftung Weimar tulajdona.
McNulty műhelye Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven, Fryderyk (Frédéric) Chopin és Franz Schubert zongoráinak másolatát is elkészítette már a világ vezető zenei intézményei és zongoraművészei számára.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.