„Ne felejtsd el, hogy az autóban vagyok!” elnevezéssel megismétli nyári kampányát a rendőrség. A cél, hogy a forróságban senki ne hagyjon gyereket vagy háziállatot hosszú időre a leparkolt kocsiban. A kampányt a közösségi médiában folytatja, emellett országszerte szórólapokat osztogatnak.
„Ne felejtsd, hogy az autóban vagyok!” elnevezéssel kampányt indított a rendőrség
„Az idei kampány eltér a korábbiaktól. Ellenőrzött körülmények között videófelvételt készítettünk arról, mi történik a hőségben átforrósodó autóban az emberrel. Kérjük, hogy senki ne próbálja ki kíváncsiságból, néhány percre se” – figyelmeztetett a rendőrség.
Emellett arról is tájékoztatnak, mit kell tenni, ha autóba zárt kutyát látunk, és milyen elsősegélyre lehet szüksége.
„Ha gyereket vagy kutyát lát bezárva az autóban és azt feltételezi, hogy veszélyben van, cselekedjen. Hívjon segítséget, hívja a 158-as vagy a 112-es számot” – áll a rendőrség felhívásában.
Ezt olvasta már ?
Nem megfelelő a hozzászólás?
A szabályokat sértő hozzászólás jelentéséhez jelentkezzen be, vagy töltse ki az űrlapot.Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.