Tomáš szerint a koalíciós megállapodás esélyt ad a stabil parlamenti többségre

erik tomas k

A koalíciós megállapodás esélyt ad arra, hogy stabil parlamenti többség mellett folytatódjon a kormányzás – véli Erik Tomáš (Hlas) munka-, szociális és családügyi miniszter. Bízik benne, hogy lecsillapodik a helyzet, és ezután az emberekért végzett munkára összpontosíthat a kormány – erről csütörtöki sajtótájékoztatóján nyilatkozott.

„Ha a 79 képviselőből egy sem jelenti ki, hogy az ellenzékhez akar csatlakozni, akkor még mindig megvan a potenciál a kormánykoalícióban a 79 képviselőre, és jó lenne, ha ebben a felállásban folytatná” – mondta.

Tomáš azt is leszögezte, most már a Smer dolga, hogy mihez kezd a beruházási, régiófejlesztési és informatizációs minisztériummal, valamint az idegenforgalmi és sportminisztériummal.

A Smer, a Hlas és az SNS megállapodott a koalíciós szerződés módosításáról, ez alapján változik a minisztériumok elosztása. A Smer megkapja a beruházási, régiófejlesztési és informatizációs minisztériumot, valamint az idegenforgalmi és sportminisztériumot. Közlése szerint a párt a kormánykoalíció stabilizálására és a parlamenti kormánytöbbség visszaállítására fogja felhasználni ezt a politikai befolyását.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?