Szeretnéd a családodat meglepni egy különleges lakomával?
Mesteri töltött hús receptek
Lehet már gondoltál rá, hogy töltött húst készíts, de a szokásos zsemlés-tojásos-petrezselymes tölteléken kívül más nem jutott az eszedbe. Esetleg nem találtál olyan receptet, ami elnyerte a tetszésedet. Most megosztok veled 3 olyan receptet, amellyel új szintre emelheted a konyhaművészeted. Olyan hétköznapi hozzávalókból, amelyekre nem is gondoltál, varázsolhatsz egy különleges vacsorát a családi asztalra.
Vágjunk bele!
Sajttal és gombával töltött karaj
Hozzávalók 4 személyre:
20 dkg laskagomba
20 dkg kéksajt
2 gerezd fokhagyma
só
olaj
A gomba szárát levágjuk, majd viszonylag nagy kockákra aprítjuk. Serpenyőben kevés olajat hevítünk, lepirítjuk a gombát, sózzuk, és amikor a pirítás végén járunk, hozzáadjuk a zúzott fokhagymát is. Ha elkészült, félretesszük hűlni, közben lereszeljük a sajtot, aztán a kihűlt gombához keverjük.
A karajt már eleve szeletelve kérjük a hentestől, úgy, hogy egy 15 dekás szelethez egy bordacsont tartozzon, majd felszúrjuk, körbesózzuk, és betöltjük az üregbe a sajtos-gombás tölteléket. Serpenyőben mindkét oldalát elősütjük, majd 180 °C-os sütőben 10 percig sütjük.
Petrezselymes burgonyapürét kínálunk mellé.
Töltött szűzpecsenye
Hozzávalók 4 személyre:
10 dkg füstölt szalonna
10 dkg főtt sonka
10 dkg ecetes uborka
10 dkg füstölt sajt
só, őrölt bors
kevés olaj
A húst mossuk meg és töröljük szárazra papír kéztörlővel. A felesleges zsírt és hártyát vágjuk le róla. Vékonyan vágjuk be a húst hosszában kétszer és „nyissuk szét”. Ha szükséges belül is ejtsünk egy-két hosszanti vágást, hogy minél jobban szétnyíljon, de ne vágjuk át a húst, azaz lehetőleg ne keletkezzen lyuk.
Az így előkészített húst klopfoljuk ki, hogy vékonyabb legyen. A szalonnát, sonkát, uborkát és sajtot vágjuk fel vékony csíkokra. A hozzávalókat helyezzük csíkban a hús alsó kétharmad részére, majd szorosan tekerjük fel. A feltekert szűzpecsenyét a végein, illetve szükség szerint több helyen tűzzük meg hústűkkel vagy kössük át húszsineggel.
Egy tepsibe öntsünk kevés olajat, helyezzük rá a húst. Tegyük 220 fokos sütőbe, süssük át minden oldalról, majd csökkentsük a hőt 180 fokra. Ezután süssük a húst további körülbelül 45 percig. Pihentessük 10 percig szeletelés előtt.
Libamájjal töltött csirkemell, polentával
A polenta ne rémisszen el senkit. Egy nagyon egyszerűen elkészíthető köret, ami nálunk puliszka néven ismert.
Hozzávalók 4 személyre:
4 db csirkemell (kb. 75-80 dkg)
1 fej vöröshagyma
só, törött bors, majoránna
15 dkg kukoricadara
10 dkg vaj
10 dkg csipkebogyólekvár
1 dl narancslé
olaj
A vöröshagymát finomra vágjuk, kevés olajon lepirítjuk, majd hozzáadjuk a kockára vágott libamájat. Sózzuk, megszórjuk kevés majoránnával, és rövid idő alatt megsütjük. Leöntjük róla a zsírt, és kicsit hagyjuk hűlni.
Közben a csirkemelleket felszúrjuk, kívül besózzuk, kevés törött borssal megszórjuk. Az üregbe töltjük a májat, majd közepes lángon elősütjük mindkét oldalát. Utána 180 °C-os sütőben készre sütjük nagyjából 10 perc alatt.
A polenta elkészítéséhez 6 dl sós vizet forralunk, beledobjuk a vajat, beleszórjuk a kukoricadarát, majd kevergetés mellett megfőzzük a polentát. A csipkebogyólekvárt felforraljuk, hozzáadjuk a narancslevet, összeforraljuk, és a csirkemell, illetve a polenta mellé tálaljuk.
Íme 3 mesteri recept hétköznapi hozzávalókból. Az elkészítésük nem igényel mesterszakács tudást, de a lépéseket követve fantasztikus ételek készíthetünk családunknak, barátainknak. A lényeg, hogy merjünk változtatni és új dolgokat kipróbálni.
Az egyik legfontosabb dologról ne feledkezz meg, mégpedig az alapanyagok minőségéről és frissességéről. A rosszul megválasztott hozzávalók elronthatják az összhatást és úgy érezheted, hogy feleslegesen sürögtél forogtál a konyhában.
További hasznos tippekért, receptekért és friss, háztáji alapanyagokért látogasd meg a Facebook oldalunkat és a honlapunkat. Igény szerint akár az ajtó küszöbéig szállítjuk a megrendelésed, természetesen minden biztonsági előírást betartva.
(Szponzorált tartalom)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.