<div>A Márai Sándor gimnázium és alapiskola tíz éve indított művészképzést, amely egyedülálló a hazai magyar gimnáziumok körében.</div>
Sikeres művészképzés a Márai gimnáziumban
Kassa |
A tizedik évfordulót kiállítással ünnepelték a Kaszárnya Kultúrpark épületében. Az ország gimnazistái csak Kassán kapnak ilyen képzést, ezért az iskolát egyre többen emlegetik a fiatal felvidéki magyar művészek bölcsőjeként. „Az elmúlt tíz évet a tőlünk útnak indult fiatal művészek kiállításával akartuk megünnepelni, ezért nagyon nagy öröm volt látni, hogy több mint 200-an eljöttek. A kiállítás legidősebb művészei mindössze hat évvel ezelőtt érettségiztek, de már rengeteg mindent elértek. Az ország számos részéről voltak és vannak diákjaink, néhányan közülük már Hongkongban, Düsszeldorfban, Prágában, Budapesten vagy itt Kassán csillogtatják művészi képességeiket” – nyilatkozta lapunknak Csurkó Éva, az iskola igazgatója, aki szerint az értékeket csak megfelelő emberekkel tudják létrehozni, de a visszatérő és segítőkész diákoknak köszönhetően a következő nemzedék jövője is biztosabb. „Szerintem a Márai több irányú képzése, vagyis az, hogy a reál és a humán tárgyak mellett foglalkozhattunk a képzőművészettel, nagyon meghatározó volt a személyiségem szempontjából. A márais évek alatt főként festészettel foglalkoztam, a gimi után pedig két évig a kassai Iparművészeti Szakközépiskola grafikai és térbeli tervezés szakán tanultam. Hamar eldöntöttem, hogy ezzel szeretnék foglalkozni, mivel számos új lehetőséget láttam ebben szakmában. A gimis évek alatt Fecsó Szilárd és Tóth József tanár úr mindenkiben felismerte, mi az, amiben tehetséges és mindent megtett azért, hogy mindenki megtalálja a saját útját” – nyilatkozta Jákób Bálint tervezőgrafikus, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem tervezőgrafikai szakának hallgatója. Fecsó Szilárd, a művészeti szak egyik tanára szerint kezdetben nagyon nagy összefogásra és a tanárok igyekezetére volt szükség. „Amikor kidolgoztuk a koncepciót és elindítottuk a képzést, nem szokványos útra léptünk. A gimnázium mindig arról volt híres, hogy alapműveltséget nyújtott, de a 21. században az igények megváltoztak, és mi ezekre próbáltunk reagálni. Szerencsére minden jól alakult, és bátran mondhatom, ezt az innen távozó diákok képességei is bizonyítják” – zárta Fecsó Szilárd.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.