Európában Franciaország, Nagy-Britannia és a skandináv államok vezetik a válási statisztikát. Az olaszok, a portugálok és a spanyolok tartanak ki egymás mellett leginkább. (A katolikus egyház befolyása nem elhanyagolható).
ĺgy válnak ők
Európában Franciaország, Nagy-Britannia és a skandináv államok vezetik a válási statisztikát. Az olaszok, a portugálok és a spanyolok tartanak ki egymás mellett leginkább. (A katolikus egyház befolyása nem elhanyagolható). Spanyolországban a hetvenes évek végéig büntették a házasságtörést, s csak újabban van lehetőség a válásra. A svéd jog a legengedékenyebb: a férj és a feleség kijelenti a bíró előtt, hogy nem akarnak együttélni, és szinte azonnal elválasztják őket. Ha viszont gyermekük van, kötelező kivárni a hat hónapos gondolkodási időt. A németeknél egy évig kell külön élni, a gyermekes pároknak három évig. A válóper költsége az átlagkereset ötszörösébe is kerülhet. Mindenütt a közös vagyon okozza a legcsúnyább vitákat, ezért egyre gyakoribb, hogy a különvagyonról még a házasodás előtt szerződést kötnek.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.