Filmsztárok szólaltak fel a női egyenjogúságért a filmiparban

Cannes |

<p>A női egyenjogúságért szólalt fel a filmiparban Calvin Klein cannes-i magánpartiján Rachel Weisz, Emily Blunt és Isabelle Huppert.</p>

"Nagyon szomorú, hogy egy ilyen esemény megszervezésére szükség van, de igenis fel kell hívni a figyelmet a nők filmiparban játszott szerepére. Kiábrándítóan kevés a nő a rendezők, forgatókönyvírók között. Több női nézőpontból készült filmre van szükség" - jelentette ki a hétfő esti eseményen Weisz.    Az elmúlt évben számos kiemelkedően sikeres női filmes hívta fel a figyelmet a filmgyártásban a nőket sújtó egyenlőtlenségre. A női és férfi filmesek közötti szakadék szűkítését sürgették, továbbá azt, hogy a nők több lehetőséghez juthassanak a kamera előtt és mögött is.    Emily Blunt szerint - aki legutóbb Tom Cruise mellett akcióhőst alakított A holnap határán című produkcióban - szerepe jó alkalmat adott arra, hogy megmutassa, a nők is lehetnek egyenrangú akcióhősök férfi színésztársaik oldalán. "Jó dolog rávezetni az emberek gondolkodását, hogy a nők is lehetnek kemények és halálosak" - fűzte hozzá.    A cannes-i filmfesztivál évtizedek óta először nyílt meg egy női rendező filmjével, a felnőtté válásról szóló La tete haute (Fel a fejjel) című drámát Emmanuelle Bercot készítette.    A cannes-i fesztivál igazgatója vitát kavart interjúival, amelyekben azt hangoztatta, hogy nagyon kevés a női filmrendezők száma a világon. Ugyanakkor leszögezte, hogy a mustrára érdemük szerint és nem a női rendezők előretolásának szándékával válogatták a filmeket.    Isabelle Huppert, aki három, Cannes-ban debütáló filmben is játszik, arra hívta fel a figyelmet, hogy a női szerepeknek fejlődniük kellene a filmekben. "Szerintem a nők jó úton járnak" - jelentette ki hozzátéve, hogy mind jobb filmek születnek a jó női szerepek, a jó női rendezések és forgatókönyvek nyomán.     Alig két héttel a cannes-i mustra előtt az Egyesült Államokban női és polgári szabadságjogokat védő szervezetek szorgalmaztak vizsgálatot a női filmrendezők hollywoodi diszkriminációja miatt, ugyanis az álomgyárban felméréseik szerint ma kevesebb nő dolgozik rendezőként, mint két évtizeddel ezelőtt.
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?